Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.8. 2017 21:32
Ohnivé inferno

U Třebíče shořel sklad motorek, plameny zničily desítky strojů

Zdroj: TV Nova

S obřím požárem prodejny motocyklů bojovali v sobotu hasiči v Číhalíně na Třebíčsku. I přesto, že měli oheň rychle pod kontrolou, shořelo na 30 motorek. Škoda je více než tři milióny korun. Příčina se vyšetřuje.

Z 28 motorek v prodejním skladu zbyly jen ohořelé vraky. Zachránit se nedaly - majitelé je nestihli ani vyvézt. Tak rychle plameny postupovaly a nepomohlo už ani to, že hasiči měli požár uhašený pár minut po příjezdu.

 

Nad spouští, kterou plameny napáchaly, zapláče srdce každého motorkáře. A to ještě můžou být majitelé prodejny rádi, že jim aspoň něco zbylo. Plameny totiž začaly olizovat i dva přilehlé objekty, kde byly vystaveny další motorky. Ty už naštěstí hasiči zachránili.


I tak je škoda na motorkách a skladu hodně vysoká, podle prvních odhadů přes tři a půl milionu korun. Příčina požáru se vyšetřuje. Mohlo jít třeba o zkrat na elektroinstalaci v objektu nebo nějaké z motorek. Vyloučit se, ale nedá ani to, že motorky někdo zapálil úmyslně.Majitel prodejny nám mimo kameru řekl , že zpozoroval jen dým v zadní části skladu a pak během pár minut bylo vše v plamenech. Vyšetřování tak bude komplikované.

 

Majitelé měli prodejnu i motorky podle informací televize Nova pojištěné. Až vyhořelý objekt vyklidí a opraví, nakoupí nové stroje a pokusí se firmu znovu postavit na nohy.

pez, David Pik TN.cz