Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.12. 2017 18:42
FOTO + VIDEO Zřícený most

Pěší lávka se v Troji propadla do Vltavy i s lidmi! Čtyři zranění

Zdroj: AKTU.cz

Pěší lávka u Trojského zámku se v sobotu odpoledne zřítila do Vltavy. Zranili se nejméně čtyři lidé, které si do péče převzali záchranáři. Hasiči, kanoisté z nedalekého oddílu i policisté prohledávali řeku a sutiny, další oběti ale nenašli.

V sobotu odpoledne přijala tísňová linka hlášení o zřícení pěší lávky u Trojského zámku. Na místo okamžitě vyrazili záchranáři, hasiči i policisté. "Pěší lávka u Trojského zámku se zřítila do Vltavy. Na místě zasahují tři jednotky hasičů," potvrdil mluvčí hasičů Martin Kavka.

 

Při pádu lávky se zranili nejméně čtyři lidé, kteří jsou v péči pražských záchranářů. "Právě zasahujeme ve složení IP + lékařská + 4 záchranářské posádky u spadlé lávky v Troji," potvrdil mluvčí záchranářů na Twitteru.

 

Šedesátiletý muž musel být kvůli vážnosti zranění přiveden do umělého spánku a napojen na umělou plicní ventilaci. Třiašedesátiletá žena utrpěla mnohačetná zranění. Oba dva pražští záchranáři převezli na jednotku intenzivní péče.

 

Zraněni byli ještě dva muži (43 a 34 let), jednoho z nich záchranáři ošetřovali kvůli pohmožděným zádům, druhý měl zraněné zápěstí a nohu. Všichni zranění byli převezeni do pražských nemocnic.

 

112

GALERIE: Pěší lávka se propadla u Trojského mostu do Vltavy

Zdroj: AKTU.cz

Lávka Troja - 1

Hodnocení:

 

Existovala možnost, že by mohl být ještě někdo ve vodě. Hasiči kvůli pátrání po zraněných požádali o zastavení lodní dopravy. Velitel zásahu hasičů povolal na místo také kynology, kteří se svými psy prohledávali sutiny na březích.

 

"Hasičům s průzkumem vodní hladiny pomáhají kanoisté z nedalekého oddílu," doplnil Kavka. Do pátrání po dalších zraněných se zapojil i policejní vrtulník s termovizí a mnoho dobrovolníků. Termovize ani záchranáři ale další zraněné lidi ve vodě ani podél břehů neobjevili.

 

 

"Toto celkové pátrání do této doby neodhalilo, že by se pod zřícenou lávkou a v jejím okolí nacházela jakákoli další osoba," sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan .Zřícení mostu pro pěší prošetřují kriminalisté prvního policejního obvodu a krajského ředitelství. Zdokumentovali torzo lávky i jeho okolí.

 

"Na místo se také následně dostavil statik, který konstatoval, že zbytky mostu jsou natolik narušeny, že kdykoli hrozí jejich zřícení," sdělil mluvčí policie. Na obě strany zříceného mostu byly proto nainstalovány zábrany, aby na ně nikdo nevstupoval. Policisté žádají lidi, aby zbytečně k lávce nechodili, a pokud se k tomu přece jen rozhodnou, aby nevstupovali za zábrany.

 

Trojská lávka spojuje Troju a Císařský ostrov, denně po ní prochází desítky lidí, často se tam pohybují celé rodiny s dětmi.

klma TN.cz
Reklama