Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.9. 2017 22:37
účtenková loterie

Účtenkovka odstartuje 1. října! O co se hraje a jaká jsou pravidla?

Zdroj: TV Nova

Za necelé tři týdny spustí ministerstvo financí účtenkovou loterii. V tzv. Účtenkovce mají šanci každý měsíc vyhrát ceny v hodnotě až milion korun. Stačí jen účtenku od obchodníka registrovat na internetu.

Účtenkovka odstartuje 1. října a zákazníci v ní mají šanci každý měsíc vyhrát jednu z 21 025 cen. Těmi hlavními jsou osobní auto a milion korun.  

 

"Pomocí účtenkové loterie chceme posílit obecný názor, že vydávat a brát si účtenku je zcela normální a samozřejmé. Je to standard, na nějž jsou zvyklí obyvatelé mnoha evropských zemí, a já věřím, že se k nim brzy připojíme," vysvětluje hlavní důvod zavedení Účtenkovky ministr financí Ivan Pilný.

 

Jak účtenku registrovat

Účtenky mohou zákazníci registrovat dvěma způsoby, a to prostřednictvím webového formuláře na www.uctenkovka.cz nebo mobilní aplikace Účtenkovka, která umožní automatické načtení údajů z účtenky.

 

Pro správné registrování musí člověk zadat takové údaje o účtence, které jsou ve formuláři označeny jako povinné, a alespoň jeden z kontaktních údajů - telefonní číslo nebo email. Na ty bude kontaktován v případě výhry. 

 

Zaregistrovat účtenku můžete buď bez hráčského účtu jednorázově, kdy kromě povinných údajů z účtenky zadáte pouze kontakt na vás (např. e-mail), nebo si jednoduše zřídíte hráčský účet, který vám přinese řadu výhod a usnadnění.

 

 

Do slosování jsou zařazeny veškeré registrované účtenky s bezpečnostním kódem poplatníka (BKP). Bezprostředně po skončení slosování vydá provozovatel výherní listinu, ve které budou uvedeny registrované účtenky s výherními BKP.

 

Účtenka
Zdroj: TN.cz

 

Losovat se bude vždy 15. den v měsíci, a to z účtenek, které byly vystaveny během uplynulého měsíce a zaregistrovány nejpozději 3 dny před slosováním. Účtenky vydané před 1. říjnem tak nemohou být do hry zaregistrovány. Poprvé se bude losovat v polovině listopadu.

 

"Zákazníci mohou přihlásit neomezený počet účtenek, přičemž musí dodržovat například i pravidlo, že pokud zákazník obdrží v jeden kalendářní den od obchodníka více účtenek, bude moci do Účtenkovky registrovat pouze jednu z nich," upřesňuje náměstkyně ministra financí pro daně a cla Alena Schillerová. 

 

O co se hraje

Ceny v účtenkové loterii

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Obsluhovala pár, který se na ni neustále nevraživě díval. Když zjistila, co jí napsal na účtenku, píchlo ji u srdce

VAROVÁNÍ: Chyba v účtence vám může pěkně zavařit! Tuhle rodinu to málem zničilo

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.9. | 12:49 maxfox
18
Já si myslím,že normální není brát si účtenky,ale normální je platit daně. ...
12.9. | 15:40 pichav
-2
☝ CHLEB A HRY PRO PRACUJICI OVCE !!!! TO BUDE MASO !!!! JA S OVCEMA NEBUDU ...
13.9. | 09:09 Roman Skala
6
Náhlasit nevhodný komentář
Chléb a hry není z hlavy Bureše. Je to latinské úsloví (panem et circenses), které charakterizovalo přístup císařů v pozdním úpadkovém období Římské říše, kdy byla za jídlo a hry získávána přízeň prostého lidu, která pak byla využita k jejich vlastním cílům.
13.9. | 09:06 Roman Skala
7
Náhlasit nevhodný komentář
Pěstujte v populaci pocit, že pokud to nejde poctivou prací, tak zbohatne výhrou. To je zkurrvená cesta ke státem podporované diagnoze Patologický hráč.
13.9. | 09:02 Roman Skala
5
Náhlasit nevhodný komentář
Přeji si, aby účtenky vyráběla výhradně firma ZEWA ze své třívrstvé buničiny, která se o vás postará, jako něžná ručka lesní víly. S loterii běžte dopiče.
13.9. | 07:47 Milan Brejcha
2
Náhlasit nevhodný komentář
To je největší zhovadilost, která nás mohla potkat !!!
12.9. | 22:42 Jan Pavel
2
Náhlasit nevhodný komentář
BOJKOT
12.9. | 21:12 macek289
8
Náhlasit nevhodný komentář
Jsem rád že konečně stát po všech těch zákazech hazardu rozjíždí vlastní hazardní hru. Jeden rohlík = jedna šance na výhru. Škoda že bude člověk muset oběhnout víc obchodníků. Ale je to levnější jak sportka a automaty.
12.9. | 20:33 hoho13
2
Náhlasit nevhodný komentář
maxfox - ty jsi hlava, milý tupone vůbec jsi nepochopil základní věc tohoto snažení zakončeného práskačkou. Šulin babiš řve, že všichni kradnú, odvádí pozornost, a čerpá miliardy, které platíš i ty! Tak se prober prosím... Mě to sere, ale vyrovnám s tím, ty to jenom platíš...?
12.9. | 20:05 bard-lidu
8
Náhlasit nevhodný komentář
Aby se z toho zase nevyklubala "karlovarská losovačka", kdy při "regulérním" losování hledal losovač snad minutu lístek vítěze zakázky za miliardu korun. Miliony a auta budou vyhrávat Babišovi známí a příbuzní.
12.9. | 19:53 Jiří Sataba
4
Náhlasit nevhodný komentář
To je skvělá věc hlavně pro důchodce než napíše ten kód tak se mu zvedne tlak na hranici infarktu
12.9. | 19:53 fantozzi602
1
Náhlasit nevhodný komentář
http://pravyprostor.cz/geert-wilders-evropa-jakou-my-chceme/ svata pravda