Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.10. 2017 15:34
několikrát boural

Ujel bez placení. Agresivního řidiče zklidnila až zbraň policistů

Zdroj: AKTU.cz

Pražští policisté za sebou mají pernou noc. V noci na čtvrtek pátrali po řidiči, který ujel od benzínky bez placení. Když se jim podařilo auto vypátrat a zastavit, setkali se s agresí, muž s nimi vůbec nechtěl spolupracovat. Muže zklidnila až namířená zbraň a další donucovací prostředky.

Před půl desátou večer natankoval řidič tmavého BMW na benzínové pumpě na Praze 5, potom ale ujel bez placení. Obsluha proto okamžitě zavolala policii.

 

"Operační důstojník vyslal na místo policisty druhého policejní ho obvodu," potvrdil Aktu.cz mluvčí policie Jan Rybanský.

 

Policistům se po chvíli podařilo auto vypátrat, zastavili ho v ulici Xavierova. Tím ale jejich práce neskončila. Řidič s policií odmítal jakkoliv spolupracovat a byl velmi agresivní. "Policisté proto použili donucovací prostředky, mimo jiné i hrozbu namířenou střelnou zbraní. Muže tak zpacifikovali," uvedl Rybanský.

 

 

Auto agresivního řidiče navíc vypadalo, že bylo dost čerstvě nabouráno, policisté proto muži raději zavolali záchranku, nebylo totiž jasné, jestli muž není zraněný a v šoku.

 

"Kolik muž naboural při své jízdě aut policisté zjišťují," doplnil policejní mluvčí. Záchranáři muže převezli k ošetření do nemocnice. Celou dobu pak agresivního řidiče v sanitce hlídal policista. Zda byl muž opilý či pod vlivem drog určí až krevní rozbory v nemocnici.
 

klma TN.cz