Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.9. 2017 17:42
Nebezpečná honička

Řidič ohrozil celou rodinu! Ujížděl policii v protisměru, zranil děti!

Zdroj: Policie SR

Třicetiletý řidič ujížděl v noci na úterý ulicemi Bratislavy před policií, jel v protisměru a odmítal zastavit. V autě přitom vezl partnerku a dvě malé děti. Roční batole se těžce zranilo, když auto narazilo do sloupu.

Slovenská policie prošetřuje případ 30letého muže, který měl v úterý před 22. hodinou ujíždět policii. Hlídka si auta všimla, protože mu chybělo přední evidenční číslo. Řidič ale odmítal zastavit, a tak začala šílená policejní honička. Auto před policií kličkovalo a celou dobu jelo v protisměru.

 

"Hlídka chtěla auto zákonným způsobem zastavit, ale řidič na opakované světelné a zvukové znamení nereagoval a vjel do protisměru. V křižovatce pak pravděpodobně nezvládl řízení a narazil do sloupu veřejného osvětlení," citoval portál tvnoviny.sk policejního mluvčího Michala Szeiffa.

 

Až poté policisté zjistili, že v autě jela i 32letá žena a dvě malé děti ve věku tři a jeden rok. Řidič tak nebezpečnou jízdou ohrozil celou rodinu. Mladší dítě utrpělo při nehodě těžké zranění a záchranáři ho převezli ve vážném stavu do nemocnice. Starší dítě, žena a řidič se zranili lehce.

 

 

Brzy strážníci pochopili, proč řidič ujížděl a kvůli úniku riskoval i život. "Ukázalo se, že muž není držitelem řidičského oprávnění a zároveň po něm bylo vyhlášeno pátrání," doplnil Szeiff. Jen zázrakem se auto nesrazilo s žádným z protijedoucích.

epa TN.cz