Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.10. 2016 21:04
incident s vojáky

Ukázal nahý zadek na americký konvoj. Jen přestupek, řekl soud

Zdroj: TV Nova

Vystrčil nahý zadek na americký vojenský konvoj a dostal za to podmínku na deset měsíců podmíněně. Teď ale soud rozsudek zrušil a přehodnotil ho jen na přestupek. Za ten hrozí už jen pokuta.

Anketa

Nahý zadek a neuposlechnutí výzvy policie je...

Hlasovalo 189 lidí.
Incident se odehrál na jaře při průjezdu spojeneckého konvoje amerických vojáků přes Česko. Když konvoj projížděl Vyškovem, Martin Zapletal na vojáky celkem třikrát vystrčil z kalhot holý zadek. Udělal to i přesto, že ho policisté vyzvali, aby to už neopakoval. Pak ho zadrželi.

 

Martin Zapletal je bývalý voják, v současné době se živí jako řidič kamionu. Za incident, na který se pečlivě připravil, se už na místě policistům předem omluvil a hodnotí ho jako způsob protestu proti americké armádě. Sám očekával nanejvýš pořádkovou pokutu.

 

14

GALERIE: Americky konvoj dorazil do České republiky

Zdroj: ČTK

Americký konvoj v Praze - 1

Hodnocení:

 

To se mu teď po krátké soudní peripetii i splnilo. Nejprve byl ve zkráceném řízení odsouzen k desetiměsíčnímu trestu s podmínkou na dva roky. Proti tomu ale podal odpor a kauza se ocitla v hlavním líčení. Dnes soudkyně Zdeňka Kalová rozhodla, že incident s holým zadkem je pouze přestupek.

 

 

Soud sice konstatoval, že se na počínání Zapletala - navíc přes varování policistů - lze dívat jako na výtržnictví, ale přihlédl k "motivaci a osobnosti" bývalého vojáka. Za přestupek už Martinu Zapletalovi hrozí jen pokuta.

 

 

Podobnými soudními peripetiemi si prochází například kauza rudých trenýrek nad Pražským hradem. Tam ale obžalovaní umělci nemají tolik štěstí jako bývalý voják. Nejprve letos v srpnu soud smetl žalobu a prohlásil, že vyvěšení trenýrek nebylo trestným činem, ale projevem svobodného názoru. Proti tomu se odvolala státní zástupkyně a další soud rozsudek zrušil, takže výtvarníci znovu čelí žalobě z výtržnictví, krádeže a poškozování cizí věci.

 

 

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.10. | 16:40 satanastatavas
19
V te ankete mi opet chybi moznost--v dnesni dobe projev odvahy..
20.10. | 19:49 Vaclav Hacha
-11
Víte jak poznáte ruského trola, podle nahé zadnice (Putinův domov).
23.10. | 22:10 akakinder
1
Náhlasit nevhodný komentář
P.s.To je snad poprvé od r.1989 co pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí.
23.10. | 22:10 akakinder
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ukázal nahý zadek na americký konvoj. Jen přestupek, řekl soud***U mě frajer a velký Čech a ti kteří toto jeho gesto kritizují viz Vaclav Hacha a další pro-američtí análisti kteří mu nesahají ani po palec u nohy,by mu měli tu P R D E L vylízat a pěkně poděkovat!Na tento přestupek mu rád přispěji!
22.10. | 21:04 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tenhle člověk je hrdina a možná ani netuší jak velký. Příště až opět Američané pojedou, chce to takových hrdinů stovky, to by byla pecka. Jestli to někdo zorganizuje tak se přidám. V množství je síla.
22.10. | 20:59 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Víte kolik amerických vojáků opustilo armádu právě kvůli válečným zločinům? Dnes stojí v opozici proti válkám, které Američané vedli a vedou. Bohužel média jim moc prostorů nedávají, stejně tak shazují politiky, kteří proti tomu bojují. Dnešní média je žumpa.
22.10. | 20:49 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Alespoň soud má rozum.
22.10. | 13:09 akakinder
1
Náhlasit nevhodný komentář
To je snad poprvé od r.1989 co pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí.
21.10. | 19:38 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
Takze nudisti budou trestani? kdyz chodi nazi? ukazuji nejen zadek ale i predek. Trestny cin výtržnictví z obou stran.
21.10. | 13:31 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko, mluvis z vlastni zkusenosti , vid? Vzdyt ty uz jsi uplna troska!
21.10. | 13:01 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
JA na rozdil od tebe se nesnazim na nekoho poslat BISku nebo jinou sebranku..To delaji pouze ze zvyku BISce ne nepodobni STBaci kteri po vzoru fotra vcas prevlekli kabat..Nebo snad vidis ze bych nekde na nekoho chtel nekoho postvat tim, ze bych ho jmenoval,udal? Jak to delas neustale jen ty!
21.10. | 11:56 satanastatavas
1
Náhlasit nevhodný komentář
Dej bacha aby tebe neobesili ti, co jim vase Familie zkurwila zivoty..A ty, se jako "syn nepritele rezimu " tim ani nestydis chlubit..