Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 8. 2017
úspěch policie

Ukradli umělecké předměty za 20 milionů, hrozí jim 10 let vězení

Zdroj: TV Nova

Karlovarská policie zadržela dva muže podezřelé z krádeže uměleckých děl za desítky milionů korun. Ukrást je měli z domu místního podnikatele, šlo například o cenné obrazy, knihy, svícny, šperky nebo mince. Ukradené předměty schovali na Slovensku a snažili se je prodat.

Ke krádeži vzácné sbírky došlo už před téměř dvěma lety. Předměty pak zmizely na Slovensku a policii chvíli trvalo, než je objevila. Nakonec policie kvůli krádeži obvinila dva muže ve věku 28 a 36 let. Část sbírky ještě nestačili prodat, kriminalisté u nich zajistili cenné předměty za přibližně 20 milionů korun.

 

"Za poslední roky se jedná o jeden z největších případů, co se týče majetkové trestné činnosti v souvislosti s uměleckými předměty. Pachatelé byli obviněni a v současnosti dále probíhá vyšetřování a zajišťování odcizených uměleckých předmětů," říká Rudolf Flaška, vedoucí odboru obecné kriminality policie Karlovarského kraje.

 

 

Oba muže zatkla zásahová jednotka, kromě předmětů ze sbírky u nich policisté našli velké množství zbraní a nábojů. Starší z mužů, který už byl v minulosti opakovaně soudně trestán, skončil ve vyšetřovací vazbě, mladší je stíhán na svobodě. Oběma teď hrozí až 10 let za mřížemi.

hru / Martin Kočárek TN.cz