Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 8. 2017
narůstající napětí

Ultrapravice v ulicích Barcelony demonstruje proti islamizaci

Demonstrace v Barceloně
Zdroj: ČTK

Na barcelonské třídě La Ramba, kde terorista s dodávkou ve čtvrtek zabil 13 lidí a stovku dalších osob zranil, demonstrují příznivci ultrapravice. Provolávají hesla proti islamizaci Evropy. Policie skupinu drží dále od jejich odpůrců.

Deník El País zveřejnil záběry ze sociálních sítích, na nichž skupina ultrapravicových demonstrantů prochází třídou La Rambla a nese obrovský transparent s nápisem v překladu Stop islamizaci Evropy.

 

Skupina také vykřikuje v překladu: "Španělsko křesťanské, a ne muslimské!". Na dalším záběru je vidět a slyšet, jak jiná skupina, oddělená policejním kordonem, na radikální pravičáky křičí "Neonacisté!".

 

Po čtvrtečním útoku v Barceloně zadržela policie čtyři podezřelé, z nichž tři jsou Maročané a jeden je Španěl. Policie v souvislosti s útokem pátrá po dalších třech mužích, kteří se narodili v Maroku.

 

 

Marockou národnost má i další podezřelý sedmnáctiletý Moussa Oukabir, který se v minulosti na internetu vyjádřil, že by "zabíjel bezvěrce a nechal jen muslimy, kteří se drží víry". Zatím není oficiálně potvrzené od policie, zda právě on řídil dodávku, která ve čtvrtek v Barceloně zabíjela. List ABC ale už uvedl, že mu zdroj z policie potvrdil, že Oukabir jí řídil.

tn.cz / ČTK