Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 8. 2017
narůstající napětí

Ultrapravice v ulicích Barcelony demonstruje proti islamizaci

Demonstrace v Barceloně
Zdroj: ČTK

Na barcelonské třídě La Ramba, kde terorista s dodávkou ve čtvrtek zabil 13 lidí a stovku dalších osob zranil, demonstrují příznivci ultrapravice. Provolávají hesla proti islamizaci Evropy. Policie skupinu drží dále od jejich odpůrců.

Deník El País zveřejnil záběry ze sociálních sítích, na nichž skupina ultrapravicových demonstrantů prochází třídou La Rambla a nese obrovský transparent s nápisem v překladu Stop islamizaci Evropy.

 

Skupina také vykřikuje v překladu: "Španělsko křesťanské, a ne muslimské!". Na dalším záběru je vidět a slyšet, jak jiná skupina, oddělená policejním kordonem, na radikální pravičáky křičí "Neonacisté!".

 

Po čtvrtečním útoku v Barceloně zadržela policie čtyři podezřelé, z nichž tři jsou Maročané a jeden je Španěl. Policie v souvislosti s útokem pátrá po dalších třech mužích, kteří se narodili v Maroku.

 

 

Marockou národnost má i další podezřelý sedmnáctiletý Moussa Oukabir, který se v minulosti na internetu vyjádřil, že by "zabíjel bezvěrce a nechal jen muslimy, kteří se drží víry". Zatím není oficiálně potvrzené od policie, zda právě on řídil dodávku, která ve čtvrtek v Barceloně zabíjela. List ABC ale už uvedl, že mu zdroj z policie potvrdil, že Oukabir jí řídil.

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.8. | 22:42 overal
35
Je tragické, jak neuvěřitelně umí propaganda vymývat lidem mozky, protože po ...
18.8. | 20:37 Milos Trasimi
-16
Česká republika.
20.8. | 09:31 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Otazkou je, cim se lisi kunda-tra od uda-try..Tot otazka..
20.8. | 00:02 undatra
1
Náhlasit nevhodný komentář
Problém je , jak rozeznat diferenciální parametr transistoru a neobejít pájení bez kalafuny .A proto difúzním průnikem k energomatu .
19.8. | 21:04 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Dombusblbus,,a co takhle bitva u Sudomere? Nebo Prazske povstani?? Clovece, svet se bez kolaborantu neobejde,,co ty na zbourany Leniny, treba jen v Cesku?? Barbar je vsudypritomnej!! Navic, nejsem si jist kdo tam rozmlatil vic kult.pamatek, jestli Muslim nebo Krestan!!?? Tipni si!!
19.8. | 19:36 domby
0
Náhlasit nevhodný komentář
NovusBlbus Nejapný, 2012 hatte die Dschihadistenmiliz Ansar Dine, die mit dem Terrornetzwerk Al- Kaida verbündet ist, Timbuktu überrannt und neun mittelalterliche Heiligengräber sowie eine Moschee zerstört. Muslim zbořil mešitu .jak se ti ubožáci perou mezi sebou, muhehe
19.8. | 19:15 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
NO konecne, aspon jeden myslici hlavou...
19.8. | 17:59 allanaldik
3
Náhlasit nevhodný komentář
Islamizace je nezvratny krok ktery pripravili spicky idiiotskych politiku nekterych statu a a jeste vetsich trotlu z Bruselu. Zastavit se to neda,jdou sem tisice poloopic denne a nikdo nic nedela.
19.8. | 15:50 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
No, pokud proti teroru budeme bojovat bombardovanim i nadale, je velka nadeje ze bude hur..No, jak je libo..
19.8. | 15:49 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
DOmblbko, kde ses tu vzalo? Jusa uz te nebavi?? Uz jednou sem tip sal, kdyz se bavi dospeli tak poprddeli k noze a neprasit!! Ty jses tak chytre ze byti clovek pomalu uveril i to, ze se katolici s evangelikama nemuzou prijit na jmeno..Jakou ty, jako hermafrodit mas konfesi?
19.8. | 14:45 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
Chudák plyn, fantozzi....
19.8. | 13:50 stupurak10
0
Náhlasit nevhodný komentář
No policajti budou do nich střílet tak co vlasně chtějí!