Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 2. 2018
MeToo nekončí

Uma Thurman prolomila mlčení: "Weinstein mě nutil k sexu!"

Uma Thurman, Harvey Weinstein
Zdroj: Profimedia
Producent Weinstein čelí dalšímu obvinění, tentokrát ze strany Umy Thurman

Herečka Uma Thurman se přidala k ženám, které obvinily producenta Harveyho Weinsteina ze sexuálního obtěžování. Weinstein ji prý před lety napadl, povalil na zem a požadoval sex. Jeho právníci už se proti tvrzení ohradili.

Slavná herečka o incidentu, který se měl odehrát v londýnském hotelu Savoy v polovině 90. let, promluvila v rozsáhlém rozhovoru pro deník New York Times. S Weinsteinem v té době pracovala na několika filmech - Pulp Fiction či dvoudílném Kill Bill.

 

"Bylo to jako rána do hlavy. Zatlačil mě dolů. Sápal se po mně. Snažil se obnažit. Udělal spoustu nepříjemných věcí. Ale úplně se do toho nevložil a nevzal si mě násilím," svěřila se Thurman. Následující den měl Weinstein herečce poslat kytici růží se vzkazem "máš skvělé instinkty".

 

Producentovi právníci se proti jejímu tvrzení ohradili. Weinstein podle nich přiznal, že se dopustil nevhodného chování, popřel ale fyzický útok. Poté se prý hollywoodské hvězdě omluvil a dvojice zůstala nadále přáteli, což dokládají společné fotky po zmíněném incidentu.

 

Weinsteinův mluvčí také prohlásil, že obviněný producent "špatně přečetl Uminy signály v Paříži". Narážel na jiný večer, kdy měl podle Thurman v době jejího příchodu do jeho hotelového pokoje na sobě jen ručník, poté ji zavedl do sauny. "Řekla jsem mu, že to je směšné, co to má být. On se naštval a utekl," popsala.

 

 

Zároveň se svěřila s pocitem viny, že po ní Weinstein obtěžoval mnoho dalších žen. "Varovala jsem ho, že pokud něco takového ještě někdy udělá, přijde o kariéru, reputaci i rodinu," prohlásila herečka. A tak se taky stalo - Weinsteina už kvůli podezření z obtěžování i znásilnění vyšetřuje policie.

 

Thurman se také svěřila, že nevypověděla už dříve, protože se bála, že to bude příliš bolestivé. Teď se připojila ke kampani MeToo, která poukazuje na sexuální obtěžování především na pracovišti. Spustil ji právě skandál kolem Harveyho Weinsteina.

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama