Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.12. 2016 21:43
Únos Jany a Dana

Policie prý nepochybila! Šokující závěry vyšetřování únosu dětí

Zdroj: TV Nova

Pracovníci odboru vnitřní kontrolu Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje i Policejního prezidia už prověřili postup policistů, kteří pátrali po unesených školácích Janě a Danovi. Ty na konci léta věznil pedofil v garáži v Litoměřicích, vypátrali je samotní rodiče. Policisté přesto tvrdí, že nepochybili.

Kontrolní orgány policie došly k závěru, že se jejich kolegové nedopustili ničeho, co by se dalo vyhodnotit jako pochybení, které by ovlivnilo pátrání po unesené dvojici. Ke stejnému závěru jako kontrolní orgány krajského ředitelství dospělo i policejní prezidium.

Reklama

 

"Postup policistů a závěry odboru vnitřní kontroly KŘP Ústeckého kraje následně prověřili také pracovníci odboru vnitřní kontroly Policejního prezidia ČR, kteří konstatovali spíše dílčí či administrativní nedostatky, nicméně opět bez vlivu na výsledek pátrání," napsal mluvčí policejního prezidenta Jozef Bocán.

 

Postup policie přitom kritizovali rodiče i obě oběti únosu, šestnáctiletý Daniel a o tři roky mladší Jana. Rodiče prý policisty žádali, aby prověřili i právě lokalitu, kde nakonec obě unesené děti našli, tedy garáže v ústeckém Střekově. Rodiče děti vypátrali díky šifře, kterou Daniel zakomponoval do dopisu, který mu únosce dovolil rodičům poslat.

 

 

Ředitel krajského ředitelství na základě vyšetřování kontrolních orgánů a zjištění formálních nedostatků přijal určitá opatření, která policie dále nespecifikovala. Podle mluvčího prezidia o nich byl také informován policejní prezident Tomáš Tuhý. "Pan policejní prezident se s přijatými opatřeními ztotožnil," tvrdí mluvčí Jozef Bocán.

 

Postup policistů vyšetřovala také Generální inspekce bezpečnostních sborů, ale ani ta nezjistila žádná pochybení policistů vyšetřujících zmizení mladého páru. Šestatřicetiletý recidivista, který Janu a Dana věznil 10 dní v garáži, skončil ve vazbě. Za pokus o únos dětí už byl jednou odsouzen.

 

Policie ukázala, kde pachatel děti věznil:


 

vbo TN.cz
Reklama