Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2017 12:41
pohřešovaná dívka

Unesenou Češku vypátral detektiv z Polska! Zjistil, kde přesně žije!

Sofie Slitiová
Zdroj: Policie ČR, Profimedia.cz

Mladičká Sofie Slitiová zmizela před třemi lety. Holčičku unesl její otec do své vlasti v roce 2013. Do případu se zapojil známý detektiv z Polska. Zjistil, kde otec s dcerou nyní bydlí. České úřady Sofii svěřily do péče její matce už před lety.

Soukromý detektiv Krzysztof Rutkowski, známý pod přezdívkou polský Rambo, se vložil do kauzy české dívky Sofie Slitiové (9), kterou v srpnu 2013 unesl její tuniský otec Zied Sliti do své vlasti. Rutkowski oznámil, že zjistili, kde muž s holčičkou žije.

 

České úřady nedokázaly podle Rutkowského udělat téměř nic, on ale zjistil, kde přesně dívka pobývá a kde se stala hlavní chyba v pátrání po ní. Své závěry odevzdal Policii ČR v Hradci Králové už v prosinci, zatím se ale podle něj nic neděje a nikdo nečiní kroky pro návrat dívky do ČR.

 

"Máme velmi precizní informace, mapy a údaje GPS. Holčička žije se svým otcem a jeho rodinou, matkou a sourozenci, v tuniském Sousse. Víme, ve kterém domě žijí. Někdy spolu cestují do Dubaje," uvedl Rutkowski.

 

 

Detektiv také vysvětlil, proč dítě ještě není doma. "Kdyby nebyl vydán evropský zatykač, ale zatykač Interpolu, nebyl by žádný problém. Dítě mohlo být zpátky doma a Zied Sliti mohl skončit za mřížemi. Jak víte, Tunisko i Dubaj jsou členskými státy Interpolu. A tak by nebyl problém legálně to dítě získat zpět," uvedl Rutkowski.

 

Bouřlivý vztah

Malá Sofie se narodila v roce 2008 v Ostravě. Její otec ale pak matce zakazoval se vídat s rodinou. Dokonce docházelo i na násilí. Žena od Zieda Slitiho odešla a rozvedla se s ním. Soud svěřil dívku do její péče, ale otec mohl holčičku dostávat pravidelně na víkendy a o prázdninách na celé dva týdny.

 


Se Sofií odcestoval do Tuniska na turistický pas. Poté zavolal, že už se s ní nikdy nevrátí. Matka holčičky celou věc ohlásila na policii, ale zatím se dcery nedočkala. Sliti mezitím dostal od soudu za domácí násilí dvouletou podmínku s tříletou zkušební dobou.

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.2. | 14:21 michal729
13
pichav pro tebe bude lepsi kdyz si budes psat doma do sesitku ,protoze tve ...
16.2. | 13:36 pichav
-15
TED BY PSONEK !!!! PSI KREV !!!! MOHL ZKUSIT !!!! PSI CUMAK !!!! ZDA HO MA I NA ...
22.2. | 21:54 Sergej Zajicev
1
Náhlasit nevhodný komentář
Polský detektiv je frajer a hrdina .Klobou dolu .
16.2. | 15:42 pichav
-5
Náhlasit nevhodný komentář
CEMU NEROZUMITE ??? PSONEK MA PUVOD VE PSU !!!! NEZNATE JEJICH NADAVKU PSIA KREW ???? SISLU PSONKU !!!!!!! Z MEHO POHLEDU VSE JASNE !!! TED UZ URCITE !!!
16.2. | 15:20 Štefan Nemeth
5
Náhlasit nevhodný komentář
Michal, nerozčiluj se, už jen ty kapitálky mluví za sebe a jeho připomínky čti jen pro své pobavení, ne k zlosti. Nemůže za to jaký je. Česká vláda se může přetrhnout aby dostala domů podvodníky, ale o holčičku nemá zájem. Otec ji asi určitě dobře zaopatří a v Dubaji prodá za tucet velbloudů v 10ti
16.2. | 14:21 michal729
13
Náhlasit nevhodný komentář
pichav pro tebe bude lepsi kdyz si budes psat doma do sesitku ,protoze tve vyjadrovani na netu hranici s nesvrepravnosti muze se ti take stat ze ti brzo seberou obcanku, tak trochu rozumu do toho clovece
16.2. | 13:36 pichav
-15
Náhlasit nevhodný komentář
TED BY PSONEK !!!! PSI KREV !!!! MOHL ZKUSIT !!!! PSI CUMAK !!!! ZDA HO MA I NA MEDVEDY !!!! A NAJIT MISU !!!! CMUCH