Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2017 12:41
pohřešovaná dívka

Unesenou Češku vypátral detektiv z Polska! Zjistil, kde přesně žije!

Sofie Slitiová
Zdroj: Policie ČR, Profimedia.cz

Mladičká Sofie Slitiová zmizela před třemi lety. Holčičku unesl její otec do své vlasti v roce 2013. Do případu se zapojil známý detektiv z Polska. Zjistil, kde otec s dcerou nyní bydlí. České úřady Sofii svěřily do péče její matce už před lety.

Soukromý detektiv Krzysztof Rutkowski, známý pod přezdívkou polský Rambo, se vložil do kauzy české dívky Sofie Slitiové (9), kterou v srpnu 2013 unesl její tuniský otec Zied Sliti do své vlasti. Rutkowski oznámil, že zjistili, kde muž s holčičkou žije.

 

České úřady nedokázaly podle Rutkowského udělat téměř nic, on ale zjistil, kde přesně dívka pobývá a kde se stala hlavní chyba v pátrání po ní. Své závěry odevzdal Policii ČR v Hradci Králové už v prosinci, zatím se ale podle něj nic neděje a nikdo nečiní kroky pro návrat dívky do ČR.

 

"Máme velmi precizní informace, mapy a údaje GPS. Holčička žije se svým otcem a jeho rodinou, matkou a sourozenci, v tuniském Sousse. Víme, ve kterém domě žijí. Někdy spolu cestují do Dubaje," uvedl Rutkowski.

 

 

Detektiv také vysvětlil, proč dítě ještě není doma. "Kdyby nebyl vydán evropský zatykač, ale zatykač Interpolu, nebyl by žádný problém. Dítě mohlo být zpátky doma a Zied Sliti mohl skončit za mřížemi. Jak víte, Tunisko i Dubaj jsou členskými státy Interpolu. A tak by nebyl problém legálně to dítě získat zpět," uvedl Rutkowski.

 

Bouřlivý vztah

Malá Sofie se narodila v roce 2008 v Ostravě. Její otec ale pak matce zakazoval se vídat s rodinou. Dokonce docházelo i na násilí. Žena od Zieda Slitiho odešla a rozvedla se s ním. Soud svěřil dívku do její péče, ale otec mohl holčičku dostávat pravidelně na víkendy a o prázdninách na celé dva týdny.

 


Se Sofií odcestoval do Tuniska na turistický pas. Poté zavolal, že už se s ní nikdy nevrátí. Matka holčičky celou věc ohlásila na policii, ale zatím se dcery nedočkala. Sliti mezitím dostal od soudu za domácí násilí dvouletou podmínku s tříletou zkušební dobou.

has TN.cz