Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.8. 2017 21:29
galerie památka z 16. století

Byl to žhářský útok? Policie zatkla kvůli požáru kostela dva muže!

Zdroj: TV Nova

Policie zadržela v souvislosti s požárem historického kostela v Třinci-Gutech dva muže. Podezřívá je ze žhářství a možná i obecného ohrožení. Na tiskové konferenci v Ostravě to řekl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Škoda v řádech desítek milionů a z historického hlediska nevyčíslitelná ztráta. Unikátní dřevěný kostel z 16. století v Třinci - Gutech shořel na popel. Zbylo z něj jen několik ohořelých polen.

 

15

GALERIE: Unikátní kostel lehl popelem

Zdroj: Profimedia

Kostel v Gutech

Hodnocení:

 

Zatím vše nasvědčuje tomu, že kostel podpálili žháři. V souvislosti s tím zadržela policie dva muže. Ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel uvedl, že zatím nikdo obviněn nebyl, v nejbližších hodinách zřejmě ale policie obvinění vznese.

 

 

Dřevěný kostelík vzplál krátce po úterní půlnoci. Na místo vyrazilo deset jednotek hasičů. "Při jejich příjezdu již kostel silně hořel. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za necelou hodinu, do středečního rána pokračovalo dohašování, když u požářiště zůstala místní jednotka Třinec-Guty," sdělil jejich mluvčí Petr Kůdela.

 

Hasiči už krátce po incidentu sdělili, že nikdo při požáru naštěstí nebyl zraněn. Cenná historická památka s mnohým původním vybavením a obrazy z první poloviny 16. století prošla před několika lety (2012-2014) rekonstrukcí za několik milionů korun.

 

ČTK/ lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

3.8. | 11:53 george0249
27
Položme si otázku. Komu by asi tak náhle mohl vadit křesťanský kostel bez ...
3.8. | 13:22 Milos Trasimi
-8
Georgiku.Ty za vším hledas islámské spiknutí vid správný český ...
3.8. | 13:55 Roman Nemergut
5
Náhlasit nevhodný komentář
A černý přizdikakáč Prasimi opět zde (-:
3.8. | 13:28 Milos Trasimi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
A kusujte pyromani.
3.8. | 13:28 Milos Trasimi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Položíme si otázku nasledujici.Je 99,99% Cechu pyromanu? Ne to ne.Ale mnozi zcela jisté ano.Asi to bude tím ze v mládí četli rusky Ogoňok.
3.8. | 13:25 Milos Trasimi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Hmm..Taksi myslim ze jediny z Čechu kdo nebyl zharem je Jan Hus.Jeho poslední slova byla: Neodvolam!!!! Jsem zapálen pro svou věc!!!
3.8. | 13:23 Milos Trasimi
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Tys neslyšel o velké zálibě zakládat požáry na různých místech? Pro příklad .Továrny sklady stohy slámy skládku pneumatik.Dale restaurace jiných podnikatelů či ten svůj na objednávku kvůli pojistce.
3.8. | 13:22 Milos Trasimi
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Georgiku.Ty za vším hledas islámské spiknutí vid správný český stihomane.Položíme si otázku.Jsi tak blbej nebo to hrajes?
3.8. | 13:15 rexrothak
7
Náhlasit nevhodný komentář
Nechal bych je to postavit znova.
3.8. | 12:19 passerby1
16
Náhlasit nevhodný komentář
Zavřít, zabavit majetek a do smrti splácet škodu!
3.8. | 11:53 george0249
27
Náhlasit nevhodný komentář
Položme si otázku. Komu by asi tak náhle mohl vadit křesťanský kostel bez ohledu na jeho kulturní i historickou památku, když doposud po mnoho století nikomu nevadil? Ale prý si máme dle vlády zvykat...