Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.8. 2017 21:29
galerie památka z 16. století

Byl to žhářský útok? Policie zatkla kvůli požáru kostela dva muže!

Zdroj: TV Nova

Policie zadržela v souvislosti s požárem historického kostela v Třinci-Gutech dva muže. Podezřívá je ze žhářství a možná i obecného ohrožení. Na tiskové konferenci v Ostravě to řekl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Škoda v řádech desítek milionů a z historického hlediska nevyčíslitelná ztráta. Unikátní dřevěný kostel z 16. století v Třinci - Gutech shořel na popel. Zbylo z něj jen několik ohořelých polen.

 

15

GALERIE: Unikátní kostel lehl popelem

Zdroj: Profimedia

Kostel v Gutech

Hodnocení:

 

Zatím vše nasvědčuje tomu, že kostel podpálili žháři. V souvislosti s tím zadržela policie dva muže. Ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel uvedl, že zatím nikdo obviněn nebyl, v nejbližších hodinách zřejmě ale policie obvinění vznese.

 

 

Dřevěný kostelík vzplál krátce po úterní půlnoci. Na místo vyrazilo deset jednotek hasičů. "Při jejich příjezdu již kostel silně hořel. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za necelou hodinu, do středečního rána pokračovalo dohašování, když u požářiště zůstala místní jednotka Třinec-Guty," sdělil jejich mluvčí Petr Kůdela.

 

Hasiči už krátce po incidentu sdělili, že nikdo při požáru naštěstí nebyl zraněn. Cenná historická památka s mnohým původním vybavením a obrazy z první poloviny 16. století prošla před několika lety (2012-2014) rekonstrukcí za několik milionů korun.

 

ČTK/ lud TN.cz