Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.6. 2018 13:06
Záchrana života

Unikátní zásah: Policisté střelili taserem muže, který se chtěl zabít

Zdroj: TV Nova

Policisté v České Lípě použili poprvé taser proti muži, který chtěl spáchat sebevraždu. Zachránili mu tím život. Mladý muž si totiž držel u krku žiletku.

Mladík byl podle policistů tak opilý, že evidentně nevěděl, co dělá. Stál před ubytovnou ve Svatoplukově ulici v České Lípě a na krku si držel žiletku. Situace byla velmi vyhrocená, už měl pořezané ruce.

 

Policisté se ho snažili přesvědčit, ať se nechá ošetřit, jenže jeho nervozita narůstala a tak se policisté rozhodli, že přistoupí ke krajnímu řešení a muže zasáhli taserem.

 

Poté, co ho paralyzér ochromil, k muži přiskočili zdravotníci záchranné služby, ošetřili ho a převezli na chirurgickou ambulanci českolipské nemocnice.

 

 

"Naši policisté disponují taserem jako donucovacím prostředkem dva roky. V loňském roce ho použili proti pachatelům trestné činnosti jen pětkrát a teď v České Lípě před ubytovnou to bylo na Českolipsku poprvé, kdy ho využili k tomu, aby zastavili člověka, který útočí na svůj vlastní život," prozradila TV Nova policejní mluvčí Ivana Baláková.

vbo, Ivan Berka TN.cz
Reklama