Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.1. 2016 09:23
šokující přiznání

Unikly dopisy Kramného z vězení: Intimní vyznání milence

Už zítra vynese Ostravský soud rozsudek nad Petrem Kramným, který je obžalovaný z vraždy manželky a dcery na dovolené v Egyptě v červenci roku 2013. A den právě dnes se přitom na veřejnosti objevilo několik dopisů, které před závěrem procesu posílal Kramný z vězení své přítelkyni.

Dopisy jsou z velké části intimní. Z  některých pasáží se dá ale usuzovat, že Petr Kramný se smrtí své rodiny už příliš netrápí. "Já mám po takový životní smůle konečně štěstí. Štěstíčko, které mě potkalo, se jmenuje Vanduška. A já si tě nechci nikým a ničím nechat vzít. Nikdy. V mém životě je vždy místo jen pro jednu ženu a to místo je jenom tvé," píše se v dopise.

 

Kramný ve svých dopisech nijak konkrétně nezmiňuje soudní proces a nevzpomíná ani na zemřelou manželku s dcerou. Sice dělá pravopisné chyby - občas mu chybí háčky a čárky nad písmeny, často čárky ve větách - ale celkově působí jeho písemný projev velmi kultivovaně.

 

 

Zajímavé je, že svou přítelkyni varuje před cestou do zahraničí. "Vím, že je to úplně zbytečný psát. Ale nejrozumnější by bylo vůbec nikam neletět - a tím předejít tomu, že se může něco stát."

 

Dopisy psal Kramný na začátku prosince. Předtím, než u soudu revizní znalecký posudek potvrdil verzi obžaloby - tedy že Kramného žena a dcera zemřely po zásahu elektrickým proudem.

 

 

S nepříznivým posudkem Kramný zřejmě nepočítal. Očekává totiž, že ho soud osvobodí. "Venku se pro mě určitě některý věci změní. Žádnej strach, bezmoc a samota. To vše nahradí štěstí. Budoucnost a společný život."

 

Za zmínku stojí, jak se Kramný v jednom z dopisů podepsal. "Tvůj CHAMELEON Petr." Za chameleony se přitom obvykle označují lidé, kteří se přetvařují.

 

Není jasné, jak se Kramného dopisy na veřejnost dostaly. Nelze zatím vyloučit, že je mohl někdo zkopírovat třeba před jejich odesláním z věznice.
 

TN.cz/ych, Hanuš Hanslík