Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 2. 2018
Výhled počasí

Únor bude mrazivý. Nulu teploty nepřekročí, pozor na ledovku!

Ledovka a mráz
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Po teplejším období přichází do Česka ochlazení. Mrazivá zima vydrží v nadcházejích dvou týdnech, poté se mírně oteplejší. Výraznějšího vzestupu teplot se ale dočkáme až na začátku březnu. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ).

"V nastávajícím týdnu se výrazně ochladí a týdenní teploty se dostanou na opačnou stranu, tedy lehce do podprůměrných hodnot. V polovině února teploty vystoupí na hodnoty kolem průměru pro tuto roční dobu a zůstanou až do začátku března," informoval ČHMÚ na svém webu.

 

Následující čtyři týdny budou opravdu mrazivé, teploty za celé období v průměru nepřekročí nulu. Až na přelomu února a března by se mohla rtuť teploměru šplhat k pěti stupňům. Meteorologové však varují, že mohou teploty výrazně kolísat i během jediného dne.

 

"Z hlediska srážek se neočekávají velké odchylky, ve všech týdnech předpokládáme srážkově normální průběh počasí," uvedl ČHMÚ. Dlouhodobý průměrný úhrn srážek je za toto období 37 milimetrů. Více sněžit či pršet by mohlo v týdnech od 12. do 25. února.

 

 

Meteorologové zároveň vydali výstrahu před ledovkou. Nízký stupeň nebezpečí platí na nedělní ráno ve Středočeském kraji a v Praze.

 

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje opakovaně ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tipy pro muže na Valentýna: Poradíme vám, co nedělat

Geniální marketingový tah: Konečně valentýnský dárek pro pořádný chlapy!

 

epa TN.cz
Reklama