Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 5. 2017
únos v karavanu

Míša měla být sexuální otrokyní. Unesli ji a znásilnili, stále se bojí

Zdroj: TV Nova

U brněnského krajského soudu pokračuje líčení se třemi muži, kteří loni v létě unesli ze zastávky na Vysočině osmnáctiletou dívku a chtěli si z ní udělat sexuální otrokyni. Odvezli ji do kempu u Hodonína, kde ji znásilňovali. Dívka jim ale nakonec utekla. Dodnes má ale z únosu a znásilnění trauma. Muži tvrdí, že činu litují.

Tři muži - Josef Dubský starší, jeho syn Josef a bratr Karel - loni v srpnu z autobusové zastávky na Vysočině unesli osmnáctiletou Michaelu, která tam čekala na přítele. Násilím ji vtáhli do karavanu a odvezli ji do 200 kilometrů vzdáleného kempu na Hodonínsku, kde si z ní udělali sexuální otrokyni.

 

"Právě to, že byli pachatelé tři, přispělo k tomu, že se jim podařilo ten únos zrealizovat. Následně došlo k tomu znásilnění," uvedl státní zástupce Jiří Morava.

 

 

Dnes už se to trojici mužů nezdá jako dobrý nápad. "Moc lituju toho," stačil křiknout na kameru TV Nova Josef Dubský starší. Jejich oběť, která nedávno porodila svému příteli holčičku, má z únosu a znásilnění dodnes psychické problémy. "Mám posttraumatický stresový syndrom, takže nechodím skoro vůbec ven," přiznala TV Nova Michaela."Spíš jsem se uzavřela do sebe a tak nějak jakoby sem to vytěsnila no," dodala.

 

Vyšetřování otřesného případu také ukázalo, že se Dubští o něco podobného měli pokusit i v dalších dvou případech - tehdy se dívkám naštěstí podařilo včas utéct. Obžalovaným teď hrozí až 12 let vězení.
 

 

tn.cz / gar