Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 8. 2015
Nové trendy

Statistika letních úrazů: Co nejvíc ohrožuje vaše děti

Dětské úrazy
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Úrazy k létu tak nějak patří. Letos se nejčastější úrazy ani trochu nepodobají těm běžným, které byste normálně očekávali. Pojišťovna České spořitelny zaznamenala obrovský nárůst letních úrazů z trampolíny nebo následkem pádu z koně.

Léto není jenom teplé počasí, výlety a pohoda. Přináší také nespočet nástrah. Každoročně pojišťovny zaznamenávají velké množství letních úrazů. Mezi ty nejběžnější patří například tržné rány a odřeniny, pohmoždění dolních končetin nebo podvrtnutý kotník. Tento rok však pojišťovny hlásí nové trendy v úrazech dětí.

 

Podle pojišťovny České spořitelny se děti nejčastěji zraní při pádu z kola nebo na in-line bruslích. Letos nově vysoce vzrostl počet úrazů na trampolínách a při pádech z koně.

 

16

GALERIE: letní úrazy

Zdroj: Thinkstockphotos

Zlomená ruka

Hodnocení:

 

”Rodiče nám v létě nejčastěji hlásí úrazy typu řezné rány, podvrtnutý kotník, pohmoždění nohy nebo ruky a zlomeniny prstů,“ doplňuje Petr Kohoutek, ředitel úseku pojištění Pojišťovny České spořitelny.

 

 

Úrazy jsou u chlapců a dívek téměř vyrovnané, chlapci hlásí jen o zanedbatelný počet více zranění. Nejkritičtější věk je mezi 10-14 rokem. Nejrizikovější jsou okresy České Budějovice, Frýdek-Místek a Jihlava. Naopak nejméně zranění zaznamenává okres Zlín a Jihočeský kraj.

 

“Za minulý víkend bylo v rámci okresu Frýdek-Místek sedm letních úrazů. Kolečkové brusle, cyklisté, skok do vody, dítě na táboře a fotbal. Celkově bylo úrazových stavů za dva dny asi dvě desítky – letních i jiných běžných,“ potvrzuje situaci na Fýdecko-Místecku pan Lukáš Humpl, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

 

U dospělých je statistika velmi podobná. Muži si nejčastěji podvrtnou kotník, u žen je nejběžnější zlomenina paže. Narůstají také závažné úrazy následkem autohavárií nebo při manuální práci.

nvi TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama