Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 8. 2015
Bezpečná jízda na kole

Pomocník a ochránce cyklistů. Zámek a alkohol tester v jednom!

Zdroj: oficiální zdroj

Ke každému zámku patří klíč a ten se v tomto případě ukrývá ve vašem dechu. Zámek je totiž zároveň také alkohol testerem pro cyklisty.

Nejen za volantem auta, ale také za řídítky jízdního kola jste účastníkem silničního provozu a musíte tak dodržovat předpisy. A jedním z nich je, že alkohol na silnice nepatří. Když se tedy vydáte do nedaleké hospůdky „na jedno“, tak si před ní zamknete svůj bicykl a jde-li o zámek inteligentní, může vám posloužit i více službami najednou.

Jedním z takových chytrých zámků na kolo je Alcoho-Lock. Už jeho název prozrazuje mnohé. Kromě základní funkce, kterou je uzamknout kolo před nenechavými spoluobčany, je tu i jeho druhá schopnost – změřit hladinu alkoholu v dechu. A nejde jen o nějakou informativní hodnotu, ale přímo o klíč k odemknutí vašeho zámku.

Vše je nastaveno na hodnoty v dané zemi, v těch s žádnou tolerancí (kam patří i Česká republika), jde o totální nuly, jinde o nízké hodnoty promile. Buď jste OK a tedy způsobilý k jízdě, nebo chytrý zámek odešle textovou zprávu na mobil někoho z vašich blízkých (jeho číslo si předem nastavíte) a ten pro vás může dojet.

Inteligentní zámek s alkohol testerem vymysleli v Japonsku, kde dochází k velkému počtu nehod cyklistů zaviněných alkoholem. Společnost Koowho svůj výrobek prodává za 250 dolarů (lehce přes 6 tisíc korun) se sloganem Don´t drink & Ride (Nepij a jeď).

Další technické vychytávky a užitečné aplikace najdete v sekci Upgrade.
 

pel

Diskuze

11.7. | 00:26 mitoka
0
Náhlasit nevhodný komentář
já to píšu jen tak obecně, a neříkám, že to je fvždycky dobrý nápad jinák, existujou docela přesné kalkulačky i online když je potřeba zkontrolovat ten alkohol narychlo, a alkohol tester nikde v pobliží není, třeba tahle je dobrá: http://alkohol-testery.cz/
9.7. | 22:59 drmilano
0
Náhlasit nevhodný komentář
po alkoholu nejsem nejlepší matematik ;p
2.7. | 12:02 mitoka
0
Náhlasit nevhodný komentář
nemusí to být vůbec typický alkohol tester ted' i aplikace na mobil jsou dobré, no ale je to pouze matematika a musíš vědět kolik jsi vypil :)
1.7. | 20:58 drmilano
0
Náhlasit nevhodný komentář
j bych u radší koupil klasický alkohol tester to mi případa jako podivný a nespolehlivý vynalez
21.8. | 17:10 Pavel Hejtmanek
0
Náhlasit nevhodný komentář
A jak potom ten dotyčnej má to kolo tlačit domů když bude zamčený? I v Japonsku se kola kradou jako na běžícím pásu.
21.8. | 07:53 Milan Brejcha
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jó už běžím si ho zakoupit - blbečkové z TV NOVA !!!!!
Obchodní sdělení

Bohemia Apple