Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 2. 2018
Změny ve vedoucích funkcích

Vláda bez důvěry rozjela velké změny na úřadech. Ředitelé končí

Zdroj: TV Nova

Velká zemětřesení na ředitelských postech teď zažívají státní podniky. S novou vládou a novými ministry totiž přicházejí výpovědi.

Z funkcí se odvolávalo v nemocnicích, lázních nebo státních agenturách. Opozice kvůli tomu, že Babišova vláda nedostala důvěru Sněmovny, mluví o čistkách a politických trafikách pro kamarády.

 

Ředitelské hlavy padají jedna po druhé – na vedoucích postech ve státních podnicích a agenturách se mění šéfové a to jsou noví ministři ve funkci necelé dva měsíce. Navíc sami v demisi.

 

Pražská nemocnice na Bulovce je bez svého ředitele od konce ledna, kdy její šéfku Andreu Vrbovskou odvolal ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch. Ten uvedl, že ředitelce už nevěří.

 

V Janských Lázních ředitele hledají dlouho, a přestože už to vypadalo slibně, když výběrová komise jednoznačně doporučila primáře Vasila Janka, bezvládí ve státních léčebných lázních nekončí.



I tady totiž zasáhl ministr zdravotnictví Vojtěch - doporučeného primáře nejmenoval a vypsal další výběrové řížení. Jenže časté výměny ředitelů se nelíbí zaměstnancůmí, kteří už před dvěma měsíci sepsali petici proti odvolání předchozího šéfa.

 

Další ministr Babišovy vlády - a to šéf resortu průmyslu a obchodu Tomáš Hüner odvolal Karla Kučeru, ředitele CzechInvestu, tedy vládní agentury pro podporu podnikání a investic, která má na starosti lákání a získávání zahraničních investorů do Česka. Kučera prý podnik destabilizoval.

 

"Vláda v demisi, vláda, která nezískala důvěru, by takovéto personální kroky dělat neměla. To jsme říkali i u zákona o státní službě," zlobí se bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka. A přizvukují mu i politici z ODS, ČSSD či Piráti.

pez, Dominika Janochová, Nikol Slancová TN.cz
Reklama