Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Publikováno 8. 3. 2018
extrémní počasí

USA svírá sněhová kalamita. A bude hůř, varují meteorologové

Zdroj: TV Nova

Severovýchod Spojených států svírá sněhová kalamita. V hustě obydlené oblasti se musí na sto tisíc lidí obejít bez elektrického proudu. Kolabuje pozemní doprava a byly zrušeny i tisíce letů. Nejhorší situace je v New Yorku, Bostonu a Washingtonu.

Lopaty, frézy a bagry jedou naplno. Nehledě na denní dobu se do prohazování silnic i pěšinek pouštějí všichni, kteří to mají v popisu práce, i spousta dobrovolníků.

 

Největší problémy mají řidiči. Nejhorší to mají ti, kteří nepoužívají zimní pneumatiky. Leckdy je zastaví i pár centimetrů napadaného sněhu.

 

Sníh je navíc mokrý a těžký. Problémy jsou na silnicích v oblasti severovýchodu Spojených států. U krajnic stojí odstavená auta a někde uvízlé kamiony dopravu úplně zablokovaly. Mnozí se snaží improvizovat. Třeba basketbalistky ze středoškolského týmu spojily síly a roztlačily autobus.

 

 

Stát musela zůstat také letadla. Aerolinky zrušily na 2600 letů, z toho většinu v New Yorku. Cestující se snaží najít náhradní spoje.
 

Většina lidí vyrazila ven s deštníky. Sníh totiž padá velmi hustě a navíc na oblečení rychle taje. Meteorologové varují, že extrémní sněžení má pokračovat i v následujících dnech.

mom/Matěj Sviták TN.cz
Reklama