Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.6. 2016 09:37
Nebezpečí útoku

USA varují občany: Nejezděte v létě do Evropy, hrozí tam teror!

Policie v Bruselu
Zdroj: Profimedia

Restaurace, obchodní centra, letiště i sportovní události. Americké ministerstvo zahraničí varuje před teroristickou hrozbou v Evropě a občany odrazuje od letní dovolené na starém kontinentu.

Americká diplomacie vydala varování před hrozbou teroristického útoku v Evropě. V létě bude údajně nebezpečí na nejvyšší úrovni, Američané by si tak měli dovolenou za mořem dobře rozmyslet. Útočníci mohou cílit na restaurace, turistická letoviska, obchodní centra i dopravní prostředky.

 

"Velké množství turistů, kteří během letních měsíců Evropu navštíví, bude představovat lákavé terče pro teroristy plánující útoky na veřejná místa, zejména při příležitosti velkých akcí," uvedlo ministerstvo zahraničí.

 

Úřady zvlášť zmiňují evropský fotbalový šampionát a cyklistický závod Tour de France. "Stadiony, fanzóny a prostory, kde budou zápasy fotbalového turnaje přenášet, jsou možným terčem teroristů, stejně jako jiné velké sportovní akce a veřejná shromáždění," upozornili Američané.

 

Obrovská koncentrace lidí bude také podle ministerstva na Světovém dnu katolické mládeže, který se bude konat koncem července v polském Krakově. Účastnit se ho má 2,5 milionu osob, bude proto přetížena doprava a bezpečnostní opatření nemusí stačit.

 

 

"Evropské úřady se snaží zajistit bezpečnost a zmařit spiknutí teroristů. S našimi spojenci úzce spolupracujeme a s evropskými partnery budeme i nadále sdílet informace, které pomohou zjišťovat teroristické hrozby a čelit jim," dodal úřad.

 

Ve Francii platí od listopadových útoků, při němž teroristé zabili 130 lidí, výjimečný stav. O nebezpečí na letošním EURO varovaly i francouzské úřady, které se chystají na nejvyšší bezpečnostní opatření. Na šampionát bude dohlížet asi 100 tisíc policistů a vojáků.


Francouzská policie provádí protiteroristické cvičení

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

31.5. | 23:30 overal
34
USA to dobře ví za rozvrácený blízký východ a severní Afriku je svou politikou ...
1.6. | 08:14 rexrothak
0
Ten Krakow mě teda rozhodil,děcko tam chce jet.Sem něměl tušení ,že to bude ...
1.6. | 09:57 lada48
8
Náhlasit nevhodný komentář
Nejezděte do Evropy, už se nám ji podařilo dokonale rozesrat, přesně podle našich plánů.
1.6. | 08:34 slastep
11
Náhlasit nevhodný komentář
USA rozeštvávají systematicky celý svět a omezení evropští lídři jim to baští jako boj za já nevím co .... cůbec jim nedochází, že čím víc se např. Rusko a Evropa přetahují a oslabují, tím víc sílí moc USA ... a to je jejich jediný cíl ! Jediný !!!
1.6. | 08:17 pisek1977
10
Náhlasit nevhodný komentář
vsichni cmoudi a pristehovalci jedte na dovolenou do USA . Cekaji na vas s otevrenou naruci,
1.6. | 08:14 rexrothak
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ten Krakow mě teda rozhodil,děcko tam chce jet.Sem něměl tušení ,že to bude taková velká akce a může se něco podělat.
1.6. | 07:40 kimy69
15
Náhlasit nevhodný komentář
...a seznam zemí, kde jsme to ještě nerozvrtali, vám včas zveřejníme.
1.6. | 05:47 Vagin Analev
5
Náhlasit nevhodný komentář
Jedte na olympiadu, tam bude bezpecno.
31.5. | 23:30 overal
34
Náhlasit nevhodný komentář
USA to dobře ví za rozvrácený blízký východ a severní Afriku je svou politikou a svými akcemi plně zodpovědné! Poslední co by USA potřebovali je výkonná a jednotná Evropa!
31.5. | 23:00 wp2t
27
Náhlasit nevhodný komentář
To je moc, nejdřív nám je sem nasaděj a teď varujou vlastní občany. Sorosi, Sorosi, kolik těch lodiček bylo tvých? Co si to udělal, Jiříku?