Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.1. 2016 13:49
Smrt Ransdorfa

Utajený převoz na jinou patologii! Pochybnosti kolem úmrtí?

Miloslav Ransdorf
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Miloslav Ransdorf na tiskové konferenci ke švýcarské kauze

Smrt europoslance Miloslava Ransdorfa možná obcházejí pochybnosti! Podle neoficiálních informací TN.cz bylo Ransdorfovo tělo převezeno k pitvě na Ústav soudního lékařství v Praze ve Studničkově ulici.

Komunistický europoslanec zemřel v pátek 22. ledna. Jeho žena jej dopoledne našla v bezvědomí. Ransdorfa převezli do pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), kde ale o několik hodin později zemřel. Příčinou smrti měla být mozková příhoda.

 

Pacienty, kteří zemřou na oddělení nemocnice, normálně pitvá patologie příslušného zařízení. Podle informací TN.cz bylo ale Ransdorfovo tělo převezeno do Ústavu soudního lékařství v pražské Studničkově ulici. Podle informací TN.cz ale na lékařskou, nikoliv soudní, pitvu.

 

Soudní pitvu by Ústav soudního lékařství prováděl na základě nařízení policie. Lékařskou pitvu si mohla objednat kupříkladu rodina, pokud by nesouhlasila se závěry pitvy provedené v IKEM, trvala na provedení pitvy, ale nemocnice ji odmítla udělat a případ uzavřela jako přirozené úmrtí, nebo si výslovně nepřála, aby pitvu prováděli patologové v IKEM.

 

 

Pohřeb europoslance Ransdorfa je naplánován na pátek 29. ledna na 12 hodin. Uskuteční se ve velké obřadní síni krematoria v Praze - Strašnicích. Podle informací webu Novinky.cz platí pohřeb Ransdorfova domovská strana KSČM a organizuje jej europoslancova asistentka Helena Suchá.

 

V Evropském parlamentu nahradí zesnulého Ransdorfa jeho spolustraník Jaromír Kohlíček. S prací europoslance má bohaté zkušenosti, v Evropském parlamentu zasedal dvě volební období. V roce 2014 se ve volbách před něj dostal právě Miloslav Ransdorf a Kohlíček se stal prvním náhradníkem. KSČM má ještě další dva europoslance, Kateřinu Konečnou a Jiřího Maštálku.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Z toho mrazí! Takhle vypadá mrtvý manžel Celine Dion

Pochovávali svého milovaného, když v tom se stalo něco děsivého a všichni začali křičet!

vbo TN.cz