Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.5. 2018 13:07
loupežné přepadení

Útěkář (16) se měl vrhnout na mladou dívku, hrozí mu až 5 let

Zdroj: TV Nova

Policisté z Přerova vyšetřují loupež, ze které je podezřelý uprchlý chovanec (16) dětského domova. Mladík se na Zlínsku vrhl na mladou ženu, po které požadoval peníze. Pokud soud jeho vinu prokáže, za mřížemi by mohl strávit až pět let.

Mladou ženu přepadl pachatel poblíž vlakového nádraží v Otrokovicích krátce před páteční půlnocí. Strůjcem loupeže měl být podle kriminalistů šestnáctiletý chlapec, který byl na útěku z dětského domova na Přerovsku.

 

Za svou oběť si vybral devatenáctiletou slečnu, kterou nutil k vydání peněz. Když mu odpověděla, že žádné nemá, vrhl se na ni, povalil ji na zem a svůj nátlak zvyšoval.

 

"Dívce se podařilo ze svého telefonu vytočit poslední volané číslo, které patřilo jejímu dvaadvacetiletému příteli. Ten když uslyšel v telefonu křik své dívky, rozběhl se na místo, kde se měli potkat," vysvětlila mluvčí policie Lenka Javorková.

 

Po jeho příchodu agresor s útokem přestal a z nádraží utekl. I vzhledem k jeho silné opilosti, v krvi měl více než dvě promile alkoholu, ho muž dohonil a zadržel. Přivolaní policisté mladíka předali kriminalistům z Přerova, podezřelý je ze spáchání loupeže.

 

 

"Za tento trestný čin trestní zákon ukládá až desetiletý trest odnětí svobody, přičemž u mladistvých se zpravidla ukládá poloviční trestní sazba," doplnila Javorková.
 

Zdeněk Čík/klma tn.cz / TV Nova
Reklama