Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 8. 2017
zpověď otce tragédie v portugalsku

"Utíkala nejrychleji, jak mohla!": Letoun mu dceru zabil před očima

Nouzové přistání Cessny na portugalské pláži
Zdroj: Profimedia
Nouzové přistání Cessny na portugalské pláži.

Zdrcený otec osmileté holčičky, která zemřela při nouzovém přistání malého letadla na pláži Sao Joao v Lisabonu, pilotovi vyčítá, že upřednostnil svůj život před životy ostatních. Přiznal to v rozhovoru pro televizi TVI 24.

Sledoval, jak se na jeho osmiletou dcerku řítí letadlo, nemohl ale vůbec nic dělat. Holčička společně s šestapadesátiletým mužem ve středu zemřela při nevydařeném přistání malého letadla na pláži Sao Joao v Lisabonu. To mělo podle tamních médií zřejmě technickou závadu.

 

Zdrcený otec nyní pilotovi vyčítá, že upřednostnil svůj život před životy ostatních. Informuje o tom britský Mirror s odkazem na portugalskou televizi TVI 24.

 

"Podle mého názoru chtěl s letadlem přistát a ostatní lidé mu byli ukradení. Jsem si jistý, že trpí, ale jeho hlavní starostí bylo bezpečně přistát," prohlásil tatínek osmileté Sofie."Řekl mi, že ztratil nad letadlem kontrolu. Mohl jsem mu vrazit, měl jsem na to právo, ale neudělal jsem to," přiznal.

 

 

Smrt dcery má ale stále před očima. "Řekl jsem Sofie, která zemřela, aby běžela ke mně a ona utíkala nejrychleji, jak jen mohla," vyprávěl zoufalý muž. Pak viděl, jak ji letadlo smetlo.

 

Nejmenovaného pilota už vyslechla policie, soud nyní bude rozhodovat i na základě posudků, které by měly kromě jiného vyhodnotit, jestli měl pilot přistát raději na vodě, nebo musel opravdu zamířit mezi lidi na pláži. Podle odborníků by pro něj přistání na vodě bylo riskantnější, pro turisty na pláži ale bezpečnější.

 

Podívejte se na reportáž:

 

lud TN.cz