Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.6. 2018 13:08
Neobvyklé pátrání

Útočníci v metru brutálně napadli muže! Policie hledá je i oběť

Zdroj: TV Nova

Brutální napadení v metru vyšetřují pražští policisté. Nemají to ovšem vůbec jednoduché, kromě trojice útočníků totiž pátrají i po samotném poškozeném. Nikdo takový se zatím nepřihlásil.

Útok se stal ve stanici Bořislavka na lince metra A. Zachytily ho bezpečnostní kamery, na kterých je vidět roztržka, při níž se trojice mužů dost nevybíravě pustí do dalšího muže. Ačkoliv se brání, proti přesile nemá šanci a nakonec inkasuje řadu ran pěstí a kopanců.

 

Po napadení chvíli leží na zemi, nakonec se ale sám zvedne a odchází. "Přejel soupravou metra do stanice Veleslavín, kde z metra vystoupil a odešel neznámo kam," informoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Pomoc nevyhledal, nic nenahlásil, a tak jediným vodítkem k tomu, o koho vlastně jde, jsou právě záběry z bezpečnostní kamery. Důvodů, proč napadený nic nenahlásil, může být několik. Třeba útočníky velmi dobře zná a bojí se, že kdyby záležitost s policií řešil, dočkal by se nějaké odvety.

 

 

Video by samozřejmě mohlo vést i k dopadení samotných útočníků, kteří jsou v tuhle chvíli podezřelí z výtržnictví, což ale nemusí být konečná právní kvalifikace. "Na záběrech bezpečnostní kamery vidíme i dva svědky, jejichž totožnost také neznáme," doplnil Hulan.

 

Policisté každopádně incident řešit musí, a proto žádají, aby se jim ozvali lidé, kteří kohokoliv z jeho aktérů poznali a věděli by, kde se zdržuje. Pokud takové informace máte, kontaktujte policii na lince 158.

Ondřej Špalek/epa TN.cz
Reklama