Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 5. 2018
žurnalistka v ohrožení

Útočník v Černé Hoře postřelil novinářku! Psala o korupci politiků

Policista
Zdroj: Profimedia

Neznámý útočník v úterý večer postřelil černohorskou investigativní novinářku Oliveru Lakičovou. Žena je naštěstí mimo ohrožení života, střela ji zasáhla do pravé nohy. Policie v souvislosti s případem pátrá po trojici podezřelých. Novinářka se už v minulosti stala terčem fyzického útoku a slovních výhrůžek.

Lakičová se dlouhodobě věnuje rozkrývání korupce ve státní správě Černé Hory. V minulosti ve svých článkách kritizovala i současného prezidenta země Mila Djukanoviče.

 

Novinářku postřelil neznámý útočník okolo deváté hodiny večer před jejím domem v hlavním městě Podgorici. Kulka ji zasáhla do pravé nohy. Žena následně skončila v nemocnici, ale je mimo ohrožení života, informuje RadioLiberty.

 

V souvislosti s případem černohorská policie zveřejnila popis jednoho z podezřelých útočníků. Celkem však pátrá po třech pravděpodobných pachatelích. K motivu útoku se však policisté zatím odmítají vyjádřit.

 

 

Černohorská novinářka se stala obětí útoku už v roce 2012. Tehdy ji útočník několikrát udeřil do hlavy. Lakičová se z útoku však vzpamatovala a policie pachatele brzy dopadla. Novinářce poté chodili výhružné dopisy, kvůli kterým žila téměř tři roky pod policejní ochranou.
 

jva TN.cz