Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.5. 2017 11:12
1 oběť, 22 zraněných

Řidič v New Yorku najel do lidí, prý slyšel hlasy! Policie: Není terorista

Zdroj: APTN

V centru New Yorku najelo auto do davu. Zemřela 18letá dívka, dalších 22 lidí je zraněných. Mladého řidiče policie zadržela, podle BBC "slyšel hlasy" a chtěl zemřít. Úřady zatím incident neposuzují jako teroristický čin.

Do lidí na newyorském náměstí Times Square ve čtvrtek odpoledne vjelo auto. Na následky zranění zemřela osmnáctiletá Alyssa Elsman, která byla v New Yorku s rodinou. Mezi 22 zraněnými je i její třináctiletá sestra. Čtyři lidé zůstávají v kritickém stavu.

 

Řidič vystoupil z nabouraného auta a dal se na útěk. Policisté ho ale i díky pomoci kolemjdoucích téměř ihned dopadli. Podle amerických médií jde o šestadvacetiletého Richarda Rojase z Bronxu, kterého policie už dvakrát kvůli řízení v opilosti zadržela.

 

Podle zpravodajského portálu BBC Rojas vypověděl, že slyšel hlasy. Po zatčení údajně křičel: "Měli jsme mě zastřelit! Chtěl jsem je zabít!" Lékařské testy potvrdily, že byl řidič v době incidentu pod vlivem marihuany. Mělo jít o syntetické konopí, známé jako K2.

 

 

Červené auto vjelo ve čtvrtek krátce před 12. hodinou místního času na nejznámější náměstí v New Yorku. Podle svědků přejel na Times Square, které je neustále plné turistů, obrubník a ve vysoké rychlosti ujel asi 3 bloky, než naboural do sloupu.

 

Policie podle televize CBS News incident nepovažuje za teroristický čin, ale pravděpodobně za následek řízení pod vlivem alkoholu či drog. O nehodě byl okamžitě informován americký prezident Donald Trump.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o nehodě:

 

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.5. | 07:14 zacotomame
7
Já nevím proč ti američtí poldové tomu magorovi nevyhověli a okamžitě ho ...
19.5. | 10:33 Milos Trasimi
-4
Dale jeden v kruhu jezdil a zabil dítě v kočárku.Myslím ze to bylo v ...
19.5. | 21:28 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Zmrdeee...
19.5. | 21:28 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Ty co z vas zbydou.
19.5. | 21:28 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Bůh opatřují vaše sraacky.
19.5. | 21:27 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Já mám velmi dobrou paměť.A stejně tak jsem vas všechny varoval už v Horním Údolí.Brzy dostanete o co jste si svou chamtivosti řekli.
19.5. | 21:26 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Špinavá krysí mrdkoo zacotomame.Nelzi. Když jsem tady napsal ze mi Češi v roce 2012 zavraždili dceru okamžitě se ozval Nemergut ty Hejtmanek a lada48 ze je o jednoho černého parchanta méně.Jednoho dne te vlastnoručně stahnu z kůže za to co rady pises.Krysa jako ty si nic jiného nezaslouží.Drž hubu
19.5. | 15:57 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, dostáváš co zasloužíš, zdechlino. Byls to ty, kdo první napsal zkurvysyne. Takže se nediv, co jsem napsal já o tvojí imaginární dceři. Nadáváš všem na těchto diskusích. Čemu se divíš ty howno z černý děvky, co podržela divokýmu vepři.
19.5. | 14:45 Miroslav Hanko
4
Náhlasit nevhodný komentář
Čmoud jak vyšitej a slyšel hlasy a koho asi.IS.Stvořené amikama.Co je doma to se počítá panové.
19.5. | 14:36 Roman Skala
3
Náhlasit nevhodný komentář
Kolik musíš napsat svých tupých příspěvků, aby se ti vyplivalo kladélko zmetku?
19.5. | 12:06 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Hele vy čeští magori. Nevíte kam americká policie zasantrocila toho islámského teroristu ze vcerejska? :)))))))))))))Blbeckove:)))))))
19.5. | 11:38 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Kde domov můj kde domov můj? Me se neptejte .Je vám to řekl loupezni nomádi z Altaje.