Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.5. 2017 11:12
1 oběť, 22 zraněných

Řidič v New Yorku najel do lidí, prý slyšel hlasy! Policie: Není terorista

Zdroj: APTN

V centru New Yorku najelo auto do davu. Zemřela 18letá dívka, dalších 22 lidí je zraněných. Mladého řidiče policie zadržela, podle BBC "slyšel hlasy" a chtěl zemřít. Úřady zatím incident neposuzují jako teroristický čin.

Do lidí na newyorském náměstí Times Square ve čtvrtek odpoledne vjelo auto. Na následky zranění zemřela osmnáctiletá Alyssa Elsman, která byla v New Yorku s rodinou. Mezi 22 zraněnými je i její třináctiletá sestra. Čtyři lidé zůstávají v kritickém stavu.

 

Řidič vystoupil z nabouraného auta a dal se na útěk. Policisté ho ale i díky pomoci kolemjdoucích téměř ihned dopadli. Podle amerických médií jde o šestadvacetiletého Richarda Rojase z Bronxu, kterého policie už dvakrát kvůli řízení v opilosti zadržela.

 

Podle zpravodajského portálu BBC Rojas vypověděl, že slyšel hlasy. Po zatčení údajně křičel: "Měli jsme mě zastřelit! Chtěl jsem je zabít!" Lékařské testy potvrdily, že byl řidič v době incidentu pod vlivem marihuany. Mělo jít o syntetické konopí, známé jako K2.

 

 

Červené auto vjelo ve čtvrtek krátce před 12. hodinou místního času na nejznámější náměstí v New Yorku. Podle svědků přejel na Times Square, které je neustále plné turistů, obrubník a ve vysoké rychlosti ujel asi 3 bloky, než naboural do sloupu.

 

Policie podle televize CBS News incident nepovažuje za teroristický čin, ale pravděpodobně za následek řízení pod vlivem alkoholu či drog. O nehodě byl okamžitě informován americký prezident Donald Trump.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o nehodě:

 

epa TN.cz