Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 1. 2016
Čtvrteční útok

Útočník z Paříže žádal v Německu o azyl, na zdi kreslil znak ISIS

Robot ohledává tělo v Paříži
Zdroj: Twitter
Tělo zastřeleného útočníka ohledával nejdříve robot

Muž, který se ve čtvrtek snažil dostat na policejní stanici v Paříži, žil v zařízení pro žadatele o azyl v Německu. Policie provedla v jeho bytě domovní prohlídku, nenašla však nic podezřelého. Muž byl v Německu známý jako obdivovatel Islámského státu a vystupoval pod čtyřmi jmény.

Francouzská policie našla v útočníkově mobilním telefonu německou SIM kartu a požádala německé úřady o spolupráci. Německé bezpečnostní zdroje odhalily, že muž v minulosti vystupoval pod čtyřmi různými identitami, podle nichž si také měnil jména.

 

Útočník se podle nich vydával se za Syřana, Maročana i Gruzínce. O azyl zažádal pod jménem Valíd Sálihí a v ubytovacím zařízení v Recklinghausenu nakreslil na zeď znak Islámského státu. Ve svém bytě také pózoval s vlajkou teroristické organizace a úřady ho proto vedly v databázi jako podezřelý případ. V prosinci beze stopy zmizel, píší německá média.

 

 

Do Francie přijel muž jako Maročan. Kromě mobilu se však u něj našel i dopis, ve kterém psal, že pochází z Tuniska a svůj čin vysvětloval jako pomstu za útoky Francie na islamisty v Sýrii. Při prohlídce jeho bytu v Recklinghausenu německá policie nenašla nic, co by nasvědčovalo přípravě dalších útoků.

 

Ve čtvrtek se muž snažil dostat na policejní stanici, byl ozbrojen nožem a hrozil, že se odpálí. Vykřikoval "Allah Akbar" a policisté ho před vchodem zastřelili. Po prozkoumání těla pyrotechnici odhalili, že jeho sebevražedný pás byla jen atrapa.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.1. | 08:45 allanaldik
27
Tak to je ten mili uceny clovek co si sem politici z Bruselu a senilni slapota ...
10.1. | 12:43 wp2t
9
Mně bylo divný, že ty činy páchají podl vlivem alkoholu a přimo islám zakazuje ...
10.1. | 12:49 savolina
12
Náhlasit nevhodný komentář
HISTORIK VLASTIMIL VONDRUŠKA : Problém není, že migranti přicházejí, ale že my nejsme ochotni se bránit. Pokud islám ovládne Evropu, bude to kvůli naší slabosti.
10.1. | 12:43 wp2t
9
Náhlasit nevhodný komentář
Mně bylo divný, že ty činy páchají podl vlivem alkoholu a přimo islám zakazuje chlast. Hledal jsem vysvětlení a výklad koránu je, že v nepřátelském prostředí můžou alkohol, aby splynuli. Chápete v NEPŘÁTELSKÉM prostředí. Řešení je jednoduché, chlastající muslim je nepřítel a šupem ho pošlem domů.
10.1. | 11:27 petalinos
13
Náhlasit nevhodný komentář
Sprejeři pokresli škaredou zed napisem Čechy Čechum a policie pomalu je zastřelí ale tahle verbež přimo před kamerami napiše smrt všem křestanum nebo i horši a oni mají jen podezdření.Opravdu politici všichni jim lezou do p..ele.V Německu policie rozhani poklidnou demonstraci a kozomrdy ne
10.1. | 08:45 allanaldik
27
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to je ten mili uceny clovek co si sem politici z Bruselu a senilni slapota Merkelova zvou. A jejich urcite hodne mezi uprchliky. ikdyz tajne sluzby rikaji ze nejsou zadni vojaci z ISIS mezi nasimi hodnými uprchliky. Vsichni jsou vojaci jen tech obycejnych lidi mezi nimi je malo, nikdo je nezna.
10.1. | 08:37 wp2t
24
Náhlasit nevhodný komentář
4 identity, láska k ISIS, v uprchlickém středisku maluje znaky ISIS a evropské úřady ho jen podezřívají? Co ještě ty prasata muslimský musej udělat aby je úřady poslali tam kam patřej? Mně stačí toto napsat a zejtra zvoněj policajti.