Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2018 21:24
bílý prášek

Trumpova snacha je v nemocnici! Otevřela zásilku pro manžela

Zdroj: TV Nova

Vanessa Trumpová, manželka Donalda Trumpa mladšího, který je synem prezidenta Spojených států, byla převezena do nemocnice s žaludeční nevolností poté, co přišla do kontaktu s neznámým bílým práškem. Policie podle agentury Reuters uvedla, že prášek přišel v poště, kterou Trumpová otevřela.

Snacha prezidenta Spojených států Donalda Trumpa Vanessa Trumpová, která je manželkou Trumpova syna Donalda mladšího, byla převezena do nemocnice s žaludeční nevolností poté, co přišla do kontaktu s neznámým bílým práškem.

 

Vanessa Trumpová a Donald Trump jr.
Zdroj: Profimedia Vanessa Trumpová a Donald Trump jr.

 

Mluvčí hasičů Sophia Kimová řekla, že newyorská univerzitní klinika přijala tři lidi. Vedle Trumpové to byla z preventivních důvodů i její matka, která si ale na žádné potíže nestěžovala. Identitu třetí osoby Kimová nezmínila. Zda jde o některé z pěti dětí, které má Vanessa Trumpová s Donaldem mladším, známo není.

 

"Látka přišla poštou a byla adresována Donaldu Trumpovi mladšímu," uvedl mluvčí newyorské policie Carlos Nieves. Trumpová dopis otevřela zhruba v deset hodin dopoledne místního času (odpoledne SEČ). Incident se stal v bytě na Manhattanu, kde s manželem žije. Donald Trump mladší je nejstarším synem amerického prezidenta, kterého má se zlínskou rodačkou Ivanou Trumpovou rozenou Zelníčkovou. Ivana Trumpová se s Trumpem rozvedla v roce 1992.

 

 

Případem bílého prášku se zabývá také Tajná služba Spojených států (USSS). Ta se stará o ostrahu prezidenta a jeho rodiny, vysokých ústavních činitelů a také někdejších prezidentů.

 

Do bytu Trumpova syna byla po ohlášení podezřelé zásilky vyslána zvláštní zásahová jednotka, která se specializuje na manipulaci a likvidaci nebezpečných materiálů. Ta ihned poté na místě zavedla dekontaminační režim, aby předešla případným rizikům.

 

S jakou látkou Trumpová přišla do styku, zveřejněno nebylo, ačkoli policie později vyloučila, že by prášek v dopisu byl nebezpečný. Reuters v této souvislosti připomněl, že americké úřady přistupují k bílému prášku v poště mimořádně obezřetně od roku 2001, kdy několik redakcí a také členů Kongresu USA dostalo dopisy s antraxem. Tehdy zemřelo pět lidí.

ČTK/ lud TN.cz
Reklama