Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.2. 2016 20:52
ZEMŘELA PO ŠIKANĚ

UTÝRANÁ UČITELKA: Praha už plánuje trest pro ředitele školy

Zdroj: TV Nova

Připad šikany učitelky, která zemřela, má další pokračování. Podle všeho jsou dny ředitele školy Františka Bártla sečteny. Na magistrátu už se mluví o jeho odvolání.

"Náměstek primátorky Petr Dolínek předloží na nejbližším jednání Rady Hlavního města Prahy návrh na odvolání ředitele Střední průmyslové školy Na Třebešíně." Toto vyjádření se objevilo na twitterovém účtu Hlavního města Prahy.

 

Vedení školy, ve které trojice studentů šikanovala učitelku takovým způsobem, že ta zkolabovala a následně zemřela, čelí od té doby kritice, že o šikaně vedělo a neřešilo ji. Vedení školy tuto kritiku odmítá, ale výpovědi studentů, kteří se ozvali redakci TN.cz, tvrdí, že sami studenti vedení školy na tento závažný problém upozornili.

 

 

Tragický případ rozpoutal v Česku diskusi o šikaně obecně. Vedení jakékoliv pochybení odmítá. Smrt učitelky prý s šikanou neměla souvislost. "Nejprve jsme o jedné hodině zašli s učitelkou do ředitelny. Bohužel bylo nám řečeno, že všem chtějí dát druhou šanci, ale řeší se to. Naneštěstí učitelka se jim bála všechno říct a ukázat to, co měla na sobě za modřiny," psal jeden ze studentů v dopise do redakce TN.cz. Celý dopis najdete zde.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o utýrané učitelce:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Chlapec šikanoval spolužáky! Drobná dívka si s ním poradila neskutečným způsobem

GALERIE: Jsi ošklivý ovar, smáli se jí. Za pouhé tři roky je z ní modelka!

hru TN.cz