Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.12. 2018 20:12
další bojuje o život

Střelba ve Štrasburku má čtvrtou oběť, zraněný zemřel v nemocnici

Zdroj: TV Nova

V nemocnici zemřel dalších člověk postřelený při teroristickém útoku ve Štrasburku. Počet obětí atentátu tak stoupl na čtyři.

Svou zbraní zaútočil v úterý večer na vánočních trzích ve Štrasburku ve Francii 29letý Chérif Chekatt. Střelbu nepřežili čtyři lidé. Francouzské úřady hodnotí čin vzhledem k cíli útoku jako teroristický. Chekatt kvůli riziku náboženské radikalizace figuroval delší dobu na seznamu osob představujících hrozbu pro národní bezpečnost.

 

Útočníka zabily ve čtvrtek večer francouzské bezpečnostní složky ve štrasburské čtvrti Neudorf. Po muži pátraly dva dny stovky příslušníků ozbrojených sil.

 

Tzv. Islámský stát následně uvedl, že útočník byl jedním z "vojáků" této organizace. Členové Islámského státu hrůzný čin oslavují a před nadcházejícími vánočními svátky vyhrožují západu. Policie stále zkoumá, zda pachatel jednal sám, nebo měl komplice.

 

 

V pátek byli z nemocnice propuštěni tři lidé, kteří ze z řádění mladého teroristy zotavili, jeden člověk však stále zůstává ve stavu mozkové smrti, uvedla britská BBC. Dalších jedenáct lidí je zraněných, z toho se čtyři stále zotavují v nemocnici. V pátek odpoledne byly štrasburské vánoční trhy znovu otevřeny, velmi se však zpřísnila bezpečnostní opatření.

mj TN.cz
Reklama