Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.8. 2016 09:26
Znásilnění na Karlovarsku

Už ho mají! Němci, který chtěl znásilnit cyklistku, hrozí 10 let

Identikit muže, který se pokusil o znásilnění
Zdroj: Policie ČR
Identikit násilníka

Policisté z Karlovarského kraje v sobotu dopadli devětadvacetiletého Němce, který se před třemi týdny pokusil u silnice mezi obcemi Rýžovny a Hřebečná znásilnit cyklistku. Pachateli teď hrozí až desetileté vězení.

Německý občan přijel v pátek 22. července k ženě, která stála u svého jízdního kola na okraji polní cesty.

 

"Vystoupil z vozidla, chytil ženu za ruce a snažil se jí odtáhnout směrem k lesu. Aby nemohla křičet o pomoc, zakrýval jí ústa dlaní. Po několika metrech jí povalil na zem, kde se jí snažil osahávat. Vyděšená žena se aktivně bránila a muže při tomto kousla do prstu. Vzhledem k tomu, že se domnívala, že se jedná o německy hovořícího muže, začala na něj v německém jazyce křičet, aby jí nechal být," popsala pokus o znásilnění mluvčí karlovarských policistů Zuzana Týřová.

 

Němčina zabrala, muž v útoku přestal. "Poté pachatel ženu pustil a řekl jí, aby nikomu nic o tom, co se stalo, neříkala. Z místa utekl zpět ke svému vozidlu a odjel. Poškozená poté z místa utekla zpět k silnici, kde vyhledala pomoc," doplnila mluvčí.

 

 

Policisté devětadvacetiletého Němce zadrželi 13. srpna krátce po půlnoci. Kriminálka jej obvinila ze spáchání zločinu znásilnění ve stádiu pokusu a podala státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby.

 

Reportáž o pokusu o znásilnění na Karlovarsku:

 

Soud bude během neděle rozhodovat, jestli násilníka pošle do vazby. " Za znásilnění mu tak v případě prokázání viny hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," dodala mluvčí Týřová.


 

vbo TN.cz