Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2017 20:45
zavřená škola

V Čelákovicích se ve třídě propadl strop! Pro zraněného letěl vrtulník

Zdroj: TV Nova

Žáky gymnázia v Čelákovicích čekalo ráno nemilé překvapení. V jedné z učeben se propadl sádrokartonový strop. V době havárie naštěstí v místnosti nikdo nebyl. Při odstraňování následků utrpěl jeden z hasičů zranění.

"Vlivem mrazu došlo k prasknutí kulového ventilu topení a následně zatečení topné vody do sádrokartonové konstrukce, která spadla. Naštěstí v době, kdy byla budova prázdná. Nikomu se nic nestalo," popsal situaci na čelákovickém gymnáziu starosta obce Josef Pátek. Neštěstí se stalo v učebně chemie, místnosti ve spodním patře jsou vytopené.

 

Když hasiči na místě nehody zasahovali, na jednoho z nich spadla další část sádrokartonového podhledu. Podle informací televize Nova ho záchranáři letecky převezli do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. "Nešlo o vážná zranění, ale z preventivních důvodů byl odvezen do nemocnice. Při převozu byl při vědomí," popsal velitel zásahu.

 

Kvůli škodám byla výuka na gymnáziu zrušena, omezena byla také výuka v Základní škole J.A.Komenského. "Situace je pod kontrolou a dětem žádné nebezpečí nehrozí," uklidňují zástupci školy na webových stránkách. 

 

"Jednotka od 7:30 hodin zasahuje v ZŠ Komenského na spadené stropní konstrukci v jedné z tříd a kabinetu kde jsme prozatím provedli odstranění chemikálií z kabinetu ve spolupráci z HZS Stará Boleslav a JSDH Brandýs nad Labem," uvedli hasiči z Čelákovic.

 

17

GALERIE: Zřícený strop ve škole v Čelákovicích

Zdroj: facebook, Hasiči Čelákovice

Zřícený strop ve škole v Čelákovicích - 1

Hodnocení:

 

Ve škole je vypnutý proud a školní kuchyně nevaří. "Vzhledem k podmínkám ve škole si prosím vyzvedněte děti co nejdříve v jejich kmenových třídách," vyzývá škola rodiče.

 

 

V současné době ve škole probíhá oprava potrubí a odklízení škod. Z toho důvodu bude výuka v křídle budovy, kde se poškozená učebna nachází, zrušena i zítra.

mom TN.cz
Reklama