Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.3. 2017 11:09
Týdenní předpověď

Slunečný víkend zkazí silný vítr! Meteorologové varují před vichřicí

Silný vítr
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Meteorologové varují před silným větrem

Česko zažije slunečný a na březen nezvykle teplý víkend. Rtuť teploměru by měla vystoupat až k 18 stupňům. Meteorologové ale zároveň varují před silným větrem, který naše území zasáhne už v sobotu odpoledne.

Pokud se už těšíte na jaro, máme pro vás dobrou zprávu! O víkendu si užijeme sluníčka, po víkendu se mírně ochladí, teploty už ale až na výjimky neklesnou pod bod mrazu.

 

Přidá se ale také vítr, který by v sobotu odpoledne mohl dosáhnout až rychlosti vichřice, výjimečně i orkánu. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.Varování vydali meteorologové od sobotních 15:00 do nedělních ranních hodin.

 

V sobotu bude převážně polojasno, k večeru začne přibývat oblačnosti. Teploty se budou pohybovat mezi 14 a 18 °C, na horách vystoupají na 6 až 10 °C. Večer bude hlavně na východě republiky foukat silný vítr, který ve vyšších polohách nabere až rychlost 110 km/h.

 

I v neděli bude oblačno až polojasno, ojediněle se mohou objevit přeháňky - na horách i sněhové. Odpoledne se bude od východu zatahovat a začne pršet. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, nejvyšší denní 9 až 13 °C.

 

 

Také na pondělí hlásí meteorologové oblačno až zataženo, s deštěm nebo přeháňkami tentokrát musí počítat na většině území. Ve vyšších polohách znovu může sněžit. Noční teploty klesnou na 5 až 1 °C, ty denní vystoupají na 6 až 10 °C.

 

Stejné počasí bude v Česku podle předpovědi panovat i v úterý a ve středu. Bude oblačno až zataženo a na většině území se objeví srážky, na horách i sněhové. V noci mohou teploty výjimečně klesnout pod nulu, přes den bude znovu 6 až 10 °C.

 

Také vyhlídka od čtvrtka do soboty počítá se zataženou oblohou a deštěm nebo přeháňkami. Noční teploty dosáhnou 6 až 2 °C, přes den ukáže teploměr 8 až 13 °C.

epa TN.cz