Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.5. 2017 20:29
policejní průšvih?

V BMW při nehodě seděl expřítel Zemanovy dcery Kruliš. Zranil se

Zdroj: TV Nova

V havarovaném policejní supersporťáku BMW i8 měl překvapivě sedět i zástupce šéfa Zemanova protokolu a bývalý přítel Zemanovy dcery Vladimír Kruliš. Informaci s odkazem na dva "dobře informované zdroje" přineslo Aktuálně.cz. Případem se už zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Faktu, že v havarovaném policejním supersportovním voze skutečně cestoval i zástupce ředitele hradního protokolu Kruliš, napovídá i to, že Miloš Zeman mění program návštěvy Jihomoravského kraje. V 17 hodin by měl svého zástupce protokolu navštívit v nemocnici.

 

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) potvrdila, že se případem zabývá. "Mohu vám ale pouze říct, že si GIBS převzala spisový materiál k případu," uvedla mluvčí GIBS Radka Šándorová. Kvůli probíhajícímu vyšetřování ale odmítla potvrdit přítomnost Kruliše ve voze.

 

 

Že Kruliš byl skutečně v havarovaném voze, dosud oficiálně nepotvrdil ani Hrad. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček odkazoval všechny podobné dotazy na policisty.

 

Kruliš by měl být druhým zraněným při nehodě. Prvním je policista, který údajně auto řídil, utrpěl náhlou mozkovou příhodu a havaroval. Kruliš měl být převezen do nemocnice - při vědomí a s podezřením na zranění páteře.

 

Nehoda se stala na D1 v Brně-Chrlicích včera v noci. "Podle zjištěných prvotních informací policista v důsledku náhlého vážného zdravotního stavu přestal ovládat vozidlo, sjel mimo komunikaci, kde následně havaroval do stromu," mluvčí jihomoravských policistů Štěpánka Komárová. Že měl policista za volantem zdravotní problémy, potvrdil podle ní i přivolaný lékař.

 

 

Inspekce vyšetřuje nepochybně i to, jak se civilista dostal do policejního vozu. Podle policejní mluvčí šlo o předvedení techniky prezidentovi a jeho doprovodu.

 

"Součástí návštěvy prezidenta bylo také představení techniky Integrovaného záchranného systému (IZS). Byla tam tedy i policejní technika a mezi ní i toto vozidlo. Při praktické ukázce došlo bohužel k havárii, při které se dva lidé zranili. Byl to policista - řidič a jedna civilní osoba. Více k tomu nemůžu uvádět. Vzhledem k těm zraněním si celou záležitost převzala generální inspekce," uvedla pro TN.cz mluvčí Komárová. "Ten vůz smí řídit určitý okruh speciálně vyškolených policistů. A náš kolega z nehody byl jedním z nich," dodala ještě.

 

 

Podívejte se, jak si brněnští policisté supermoderní auto přebírali: 

 

tn.cz / gar
Reklama