Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.11. 2016 16:16
poplach na jihu Moravy

V Brně našli pumu z 2. světové války! Policie evakuuje až 1000 lidí

Nevybuchlá munice - Ilustrační foto
Zdroj: ČTK
Letecká puma (ilustrační foto)

V Brně v Řípské ulici se dnes našla letecká puma z 2. světové války, policie evakuuje stovky lidí z nákupního centra a přilehlého bytového domu. Ulice je částečně uzavřená. V místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

V místě podle mluvčího zasahují desítky policistů. Jak Šváb uvedl, nevybuchlá puma se našla při výkopových pracích na stavbě parkoviště. "Munice se připravuje k odvozu a následné likvidaci," řekl Šváb. Doplnil, že situace by se brzy měla vrátit do normálu.

 

Jihomoravský hejtman Michal Hašek řekl, že evakuace se odhadem dotkne zhruba jednoho tisíce lidí. "Prosím všechny dotčené o pochopení k provádění preventivních bezpečnostních opatření," uvedl Hašek.

 

 

Hasiči mají na místě vůz z cisternou. "Policie si od nás cisternu z preventivních důvodů vyžádala," řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Událost komplikuje veřejnou hromadnou dopravu. Linky 31 a 76 jsou odkloněné, zpoždění na linkách dosahuje podle webu dopravního podniku kvůli zvýšené hustotě dopravy až 45 minut.

 

České dráhy kvůli nálezu pumy zastavily provoz mezi stanicemi Brno-Slatina a Šlapanice. Náhradní autobusová doprava je zajištěná mezi stanicemi Brno hlavní nádraží a Šlapanice mimo stanici ve Slatině. Odklánějí se vlaky dálkové dopravy mezi Brnem a Olomoucí, a to mezi stanicemi Holubice a Brno hlavní nádraží.

mom tn.cz / ČTK