Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.11. 2016 16:16
poplach na jihu Moravy

V Brně našli pumu z 2. světové války! Policie evakuuje až 1000 lidí

Nevybuchlá munice - Ilustrační foto
Zdroj: ČTK
Letecká puma (ilustrační foto)

V Brně v Řípské ulici se dnes našla letecká puma z 2. světové války, policie evakuuje stovky lidí z nákupního centra a přilehlého bytového domu. Ulice je částečně uzavřená. V místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

V místě podle mluvčího zasahují desítky policistů. Jak Šváb uvedl, nevybuchlá puma se našla při výkopových pracích na stavbě parkoviště. "Munice se připravuje k odvozu a následné likvidaci," řekl Šváb. Doplnil, že situace by se brzy měla vrátit do normálu.

 

Jihomoravský hejtman Michal Hašek řekl, že evakuace se odhadem dotkne zhruba jednoho tisíce lidí. "Prosím všechny dotčené o pochopení k provádění preventivních bezpečnostních opatření," uvedl Hašek.

 

 

Hasiči mají na místě vůz z cisternou. "Policie si od nás cisternu z preventivních důvodů vyžádala," řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Událost komplikuje veřejnou hromadnou dopravu. Linky 31 a 76 jsou odkloněné, zpoždění na linkách dosahuje podle webu dopravního podniku kvůli zvýšené hustotě dopravy až 45 minut.

 

České dráhy kvůli nálezu pumy zastavily provoz mezi stanicemi Brno-Slatina a Šlapanice. Náhradní autobusová doprava je zajištěná mezi stanicemi Brno hlavní nádraží a Šlapanice mimo stanici ve Slatině. Odklánějí se vlaky dálkové dopravy mezi Brnem a Olomoucí, a to mezi stanicemi Holubice a Brno hlavní nádraží.

mom tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.11. | 16:20 maxfox
2
Tento týden je to samá bomba.Ta největší je Horáček na hrad.Kdyby raději za ...
4.11. | 15:45 tata406
-5
Nechapu ležela tam desítky let než se našla !! Nevybuchla tak proč ty divadla z ...
4.11. | 17:16 maxfox
0
Náhlasit nevhodný komentář
4.11. | 16:56 koxkum - já se domnívám,jestli že neuspěje,tak mu částku na volební kampaň nikdo nedá.Nebo se mýlím a odnesou to zase daňový poplatníci ?
4.11. | 16:56 koxkum
1
Náhlasit nevhodný komentář
maxfox: snad si nemyslíš,že jde do kandidatury na hrad proto,aby o těch 50 mega přišel.Nebo si vážně tak naivní?Uvažuj trochu.Naštěstí doufám,že lidi snad mají jasno a kandidaturu toho veksláka mají přečtenou.Takže má smolíka.
4.11. | 16:20 maxfox
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tento týden je to samá bomba.Ta největší je Horáček na hrad.Kdyby raději za těch 50 mega co chce dát do kampaně si užil krásný zbytek života.Co by jiní za to dali,kdyby měli tu možnost.
4.11. | 16:01 gejbler
-3
Náhlasit nevhodný komentář
v tom obchodaku jsem byl.. a nikoho neevakuovali .. takže klid ;)
4.11. | 15:45 tata406
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Nechapu ležela tam desítky let než se našla !! Nevybuchla tak proč ty divadla z Evakuováním beztak nikdy nic nevybouchne....
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme