Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.10. 2017 13:40
Velká havárie

V Brně prasklo potrubí, z ulice se stal potok. Auta musejí jinudy

Zdroj: TV Nova

Unikající voda z prasklého vodovodního řadu zaplavila dnes v noci Kotlářskou ulici v Brně. Na místě zasahovali hasiči. Ulice je pro osobní dopravu uzavřena a jezdí tam jen hromadná doprava. Dodávku vody pro okolní domy havárie nepřerušila. Kvůli uzavírce však musejí řidiči počítat s dopravními problémy.

Kvůli prasklému vodovodu se kolem druhé hodiny v noci proměnila Kotlářská ulice v potok. Potrubí povolilo na křižovatce s Botanickou ulicí a voda unikala přes hodinu.

 

"Na místě jsme zjistili, že se jedná o masivní únik vody z velkokapacitního řadu, zhruba unikalo 250 litrů za vteřinu," uvedl řídící důstojník hasičů Milan Tlamka.

 

Na místě zasahovalo šest jednotek hasičů, strážníci a policie. A přijeli i technici brněnských vodáren. I když prasklo potrubí o průměru půl metru, dodávky vody přerušeny nejsou.


 

Po několika hodinách začaly ulicí kyvadlově jezdit aspoň trolejbusy, pro osobní dopravu je však ulice uzavřena. Řidiči se proto musí obrnit trpělivostí, protože v okolí místa havárie se můžou tvořit kolony. Omezení potrvají do odpoledních hodin, než se dělníkům podaří potrubí opravit.


113

GALERIE: V Brně v noci prasklo vodovodní potrubí, ulici zalila voda

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

V Brně prasklo potrubí, voda zalila ulici - 13

Hodnocení:

pez, Ondřej Špalek TN.cz