Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.12. 2017 12:31
spisy městské policie

Nuda v Brně? Ani náhodou! Legendární Hořící pařez ožívá!

Hořící pařez
Zdroj: Profimedia
Hořící pařez v Brně Kohoutovících je naprosotou legendou! Ilustrační foto

Pokud jste si mysleli, že je v Brně nuda a nic se tam neděje, o opaku vás přesvědčí v pořadí již třetí sbírka nevšedních událostí, které se přihodily brněnským strážníkům. Básnická sbírka Hořící pařez bude vydána k letošnímu pětadvacátému výročí Městské policie Brno. Sbírku navíc můžete získat zcela zdarma.

Brněnští strážníci jsou denně svědky nejrůznějších situací a jejich tiskové zprávy jsou toho jasným důkazem, i když vypadají mnohdy jako scenáře tragikomických filmů. Některé věci jsou zkrátka možné jenom v Brně.

 

Všechno začalo v roce 2014, kdy Marek Picha s Kateřinou Čadovou poskládali z nejzajímavějších tiskových zpráv Městské policie Brno verše, které později vydali v tištěné podobě. Čtení to bylo nejen poetické, ale především dost komické a náramně se chytlo.

 

Hořízí pařez
Zdroj: facebook, TN.cz Oblíbená sbírka bude k dostání ještě před Vánoci.

 

"Líbilo se nám, jakým stylem na tiskovém oddělení Městské policie Brno případy píšou. Nejde jen o suché svodky s očesanými údaji, ale o barvité popisy se spoustou detailů,“ vysvětlil Marek Picha.

 

 

První sbírka s červeným puntíkem byla tak úspěšná, že si městská policie objednala na vlastní náklady dotisk druhé edice s puntíkem modrým a bezplatně ji rozdala mezi veřejnost. Letošní speciál nese puntík zlatý. A i tentokrát jej můžete získat zadarmo.

 

 

Kvůli výročí je kniha rozšířena o 25 nových básní. "Vybíral je i tentokrát Marek Picha a hledal mezi případy, které strážníci zveřejnili od posledního vydání sbírky v roce 2014 doposud,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

 

O tom, jak sbírku získáte zdarma, se dozvíte na Facebooku Městské policie Brno 18. prosince. Během jednoho týdne bude rozdáno hned několik desítek výtisků a o sbírku je v tuto chvíli velký zájem i mezi přespolními.

kik TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama