Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2017 21:55
strach o život

"Mám v autě bombu!" hrozil řidič v Bruselu! Střílelo se, pak ho zatkli

Útok v Bruselu
Zdroj: ČTK
Ilustrační foto

Belgická policie v úterý večer střílela po ujíždějícím autě v bruselské čtvrti Molenbeek. Řidiče zastavil policejní vůz. Byl sice zadržen, tvrdil ale, že v autě má bombu. Policie okolí uzavřela, na místě byli potřeba i pyrotechnici. Hrozba se nepotrvrdila.

Ignoroval červenou na semaforu a ujížděl pryč. Belgická policie neváhala a vyrazila za vozem. Začala divoká honička, během které se i střílelo. Podezřelé auto registrované v Německu se podařilo zastavit až tak, že ho zablokovalo to policejní. Náraz byl nevyhnutelný.

 

"Když ho (řidiče) policie zatkla, tvrdil, že má bombu, takže jsme něchtěli riskovat a přivolali jsme na místo armádní jednotky," sdělila mluvčí bruselské prokuratury Ine van Wymerschová agentuře Reuters.

 

 

Policie oblast vyklidila a vyzvala všechny místní, aby nevycházeli ven. Někteří svědci tvrdili, že slyšeli dvě řízené exploze. Informace o tom, že by se něco takového opravdu stalo, ale nebyla oficiálně potvrzena.

 

Večer mluvčí prokuratury sdělila, že se žádná bomba nenašla. "Je to měntálně labilní osoba," pronesla na účet zadrženého. Tím byl měl být Jean-Claude Nshuti (36) z Afriky.

 

18

GALERIE: Molenbeek, bruselská čtvrť, kde žili teroristé

Zdroj: Profimedia

Molenbeek - Bruselská čtvrť - 1

Hodnocení:

 

Ve čtvrti Molenbeek, kde se událost stala, ale nejde o první větší policejní akci. Skrývali se tu i strůjci teroristického útoku v Paříži, kteří v roce 2015 vyvraždili 130 lidí.

lud TN.cz