Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Publikováno 16. 6. 2017
Neobvyklá nenávist

V Budějovicích řádí žhář! Nesnáší túje, během 2 let zapálil 14 plotů

Zdroj: TV Nova

Už dva roky v Českých Budějovicích řádí člověk, který ničí túje. Podle policistů má na svědomí už 14 požárů vzrostlých stromků u rodinných domů. Naštěstí se nikomu nic nestalo - alespoň zatím.

Chtěli si na svých zahradách užít soukromí, a tak si živé ploty okolo domů hýčkali desítky let. Někomu to ale zřejmě vadí, a tak túje zapaluje. Naposledy bylo velkým štěstím že oheň nepřeskočil na rodinný dům, který je od nich vzdálený jen pár metrů.

 

Na plameny v půl druhé ráno upozornila majitele domu sousedka odnaproti. "Tady byly stopy od té hořlaviny, kterou on rozlíval kolem celého domu, takže měl asi zálusk i na ty přední. Pak když viděl kameru, tak šel radši na druhou stranu," vypověděla majitelka domu.

 

Jiný plot zapálil neznámý žhář před dvěma lety. Jeho majiteli způsobil škodu vyšší než sto tisíc korun. "Bylo nějak po půlnoci, zvonek, tam hasiči, policajti, že nám hoří plot. Tak jsme koukli a viděli, že už tady stojí hasičský auto a už to hasí," popsal Dalibor.

 

O rok později si žhář vyhlédl plot v sousedství. Shořela ho polovina. "Policisté obvodního oddělení vyšetřují už třináct případů během dvou let," doplnil policejní mluvčí Milan Bajcura.

 

 

Všechny případy se podobají. Žhář pokaždé útočí v noci, místo polije benzínem a zapálí. Případů přibývá. "Asi mu stoupá chuť a chce být vidět, možná je to i tím, že ten případ není stále vyšetřen," myslí si majitelka shořelého plotu.

 

Škody šplhají do stovek tisíc korun. Místní doufají, že policisté řádění žháře brzy ukončí. Nikdo neví, kde zaútočí příště. Policisté případy vyšetřují jako poškozování cizí věci. V případě, že se podaři žháře dopadnout, hrozí mu až tři roky vězení.

Jiří Bydžovský/epa TN.cz