Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 5. 2017
Ománská princezna

Jedna z nejbohatších princezen míří do Česka! Má nabitý program

Zdroj: TV Nova

Do Prahy dnes přilétá jedna z nejvýše postavených žen arabského světa - ománská princezna Mona Fahad Al Sajid. Českou republiku navštíví už podruhé. Před dvěma lety se u nás zúčastnila mezinárodního kongresu o vzdělání.

Ománská princezna se má během svého pobytu v Praze setkat s pedagogy a představiteli vysokých škol a domluvit, aby mladí lidé z Ománu mohli studovat na univerzitách v České republice, ale také aby vzdělávaly nejvyšší ománské představitele.

 

Princezně Moně jde také o budování dlouhodobé spolupráce, v budoucnu by tak mohla vzniknout například společná centra výzkumu, nebo i další nové projekty, takzvané start-upy.

 

Diplomatické styky navázal Omán s Českou republikou už v roce 1993, doposud ale nepodepsaly žádnou mezinárodní dohodu.

 

 

Díky tomu, že v Ománu, na rozdíl od ostatních arabských zemí, platí rovnost pohlaví, má princezna Mona na starosti kromě vzdělání i další rezorty - lékařství, vědu a výzkum. Dokonce je čestnou prezidentkou ženské futsalové asociace, kterou založila.

 

Sultánská rodina navíc patří mezi nejbohatší rodiny světa. V žebříčku je na jedenáctém místě, její bohatství se odhaduje zhruba na 18 miliard korun.
 

vbo TN.cz
Reklama