Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.11. 2015 15:17
Ožehavé téma

V Česku působí pět prostitutek pro postižené! Vláda to schvaluje

Sex za peníze. Ilustrační foto
Zdroj: profimedia.cz
Sex za peníze - ilustrační foto

V Česku začalo působit prvních pět prostitutek pro postižené. Dívky prošly speciálním školením, aby mohly s handicapovanými pracovat. Podle posudku ministerstva vnitra je možné takovou sexuální asistenci poskytovat, ale jen za určitých podmínek.

Češi vnímají sexualitu postižených jako něco skandálního a úchylného a zpráva o prostitutkách pro postižené jim může připadat bizarní. Myslí si to i lektor Petr Eisner, který se na sexualitu handicapovaných specializuje. "Člověk je vnímán stále jako věc, jako zvířátko, jako věčné dítě," podotkl Eisner pro ČTK.

 

Prostitutky pro postižené připravila na práci organizace Rozkoš bez rizika (R-R). "Sexuální asistentky byly dobře vybírány. Samy se pro práci rozhodly. Mají letité zkušenosti s muži a s prací s tělem. V praxi se už s lidmi s postižením setkávaly," uvedla výkonná ředitelka R-R Lucie Šídová.

 

Sexuální asistentky musely po vyškolení podepsat etický kodex. Mohou se postižených dotýkat a mít s nimi sex, učí je ale také říkat ne, mluvit o svých potřebách nebo používat sexuální pomůcky. S intimním životem pomáhají také párům a poskytují poradenství příbuzným. Účtují si 1200 korun na hodinu.

 

 

Podle právníka ministerstva vnitra Michala Šmída prostituce sice není trestná, ale není ani legálním zdrojem příjmů. "Sexuální asistenci lze realizovat, ale za určitých podmínek," uvedl.

 

Informace o sexuálních asistentkách si klienti musejí dohledat sami. R-R nesmí asistenci zprostředkovávat, nemůže mít z činnosti žádný hmotný prospěch, ale ani zpětnou vazbu, jak služba funguje. V případě zájmu jsou připraveni počet asistentek navýšit.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Matka s dcerou utratily jmění, aby byly půvabné jako Jordan. Povedlo se jim to?

Nejvíc spolykaného spermatu nebo nejstarší prostitutka? Bizarní sexuální rekordy, které vám vezmou dech!

epa tn.cz / ČTK
Reklama