Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.7. 2017 20:48
předpověď na víkend

V Česku se ochladilo o víc než 10 stupňů! Kdy se znovu vrátí tropy?

Zdroj: TV Nova

Ještě ve středu to bylo na letní šaty, dnes ráno už bylo potřeba vytáhnout svetry a bundy. Teploty v Česku klesly o více než deset stupňů, během noci na dnešek dokonce až k 9 stupňům. Oteplovat by se znovu mělo začít už na konci týdne.

V Česku se ochladilo, a to výrazně. Obloha je na mnoha místech v republice zatažená, ojediněle se mohou objevovat také přeháňky. Vyjasňovat by se mělo začít od západu později odpoledne a večer. Nejvyšší teploty vystoupají jen k 18 až 22 °C.

 

Podobné bude počasí také v pátek a v sobotu. Teploty kolem dvacítky a na většině území srážky. Pak se ale počasí začne zlepšovat. "Od neděle se začne znovu oteplovat a v polovině příštího týdne se znovu dostaví tropy, postupně může být až ke 35 °C," píše Meteopress.

 

Předpověď počasí

Čtvrtek

Přes den proměnlivá oblačnost, ojediněle přeháňky. Později odpoledne a večer se bude od západu vyjasňovat. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s, bude během odpoledne od západu slábnout.

 

 

Pátek

V závěru pracovního týdne bude skoro jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Během dne bude postupně od západu přibývat oblačnosti a odpoledne a večer se na většině území objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, během dne v Čechách mírný západní 2 až 6 m/s.

 

Sobota

První víkendový den bude panovat proměnlivá velká oblačnost, na většině území se objeví přeháňky, ojediněle bouřky. K večeru bude srážek a částečně i oblačnosti ubývat. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

 

Neděle

V neděli se začne počasí vylepšovat. Bude skoro jasno až polojasno, během dne od západu přechodně až zataženo a ojediněle slabý déšť. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Slabý západní vítr 1 až 4 m/s.

 

 

Pondělí

Na začátku týdne bude oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

 

Výhled od úterý do čtvrtka

Zpočátku bude oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Postupně převážně polojasno a srážky jen ojediněle. V závěru období v Čechách při přechodně zvětšené oblačnosti místy bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 29 °C.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Velká změna POČASÍ? Zdraví trpí! Nejvíce srdce a plíce
Největší zdravotní nástrahy koupaliště: Jak přežít letní koupání bez újmy?

mom TN.cz