Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.4. 2018 14:51
zahrádkáři, pozor!

V Česku se razantně ochladí, v pátek udeří mrazíky! PŘEDPOVĚĎ

Ochlazení
Zdroj: Thinkstockphotos

V závěru pracovního týdne se v Česku prudce ochladí. V porovnání s předchozími dny spadnou teploty až o 12 °C. V pátek ráno navíc udeří přízemní mrazíky, které mohou pořádně potrápit zahrádkáře. Na víkend se však oteplí, maximální teploty vyšplhají až k 28 °C.

Ještě ve středu si lidé na území Česka užívali teploty šplhající až k 24°C. Závěrem pracovního týdne se však výrazně ochladí. Teploty v průběhu čtvrtka spadnou až k 12°C. V noci na pátek se pak mohou objevit i přízemní mrazíky, tvrdí v předpovědi ČHMÚ.

 

To může zkomplikovat život zejména zahrádkářům. Ranní mráz jim totiž může poničit zasazené rostliny. Největší nebezpečí hrozí nízkým rostlinám. Nejjednodušší práci mají lidé, kteří mají sazenice v truhlíkách. Ty stačí na noc přemístit do garáže.

 

O něco více práce budou mít zahrádkáři, kteří mají zeleninu v záhonech. V takovém případě odborníci doporučují rostliny přikrýt fólií. Další možností je pak přikrytí jednotlivých sazenic půlkami pet lahví, krabicemi nebo sklenicemi.

 

 

Už během pátečního dne se však bude teplota zvyšovat. V maximech vystoupá až na 18°C. O víkendu se pak do Česka vrátí teploty, na které byli lidé zvyklí z posledních dní. V sobotu bude až 25 °C a v neděli dokonce 28 °C.
 

Čtvrtek
Dnes bude přes den na většině území oblačno, přeháňky se vyskytnou pouze na jihovýchodě Česka. Odpoledne a na večer bude mraků ubývat a postupně se vyjasní. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 12 až 16 °C, na Moravě a ve Slezsku místy až 18 °C.

Pátek
Nejnižší noční teploty spadnout až ke 2 °C, místy se mohou vyskytovat přízemní mrazíky. Ráno bude polojasno až oblačno, postupně se však od jihozápadu vyjasní. Přes den naměříme v maximech mezi 14 °C až 18 °C, na jihu Čech až 20 °C

 


Sobota
Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 9 až 5 °C . Po ránu bude převážně polojasno, přeháňky a bouřky se vyskytnou pouze ojediněle. Přes den však bude slunečno a teploty se v maximech dostanou na 21 až 25 °C.
 

Neděle
Na konci týdne bude převážně oblačno, ojediněle se mohou vyskytnout bouřky. V noci se budou teploty pohybovat v rozmezí 12 až 8 °C. Přes den se pak maximální teploty vyšplhají k 24 až 28 °C. Během celého dne povane mírný jižní vítr.
 

Pondělí
Noc na pondělí bude poměrně teplá, rtuť na teploměru se bude pohybovat mezi 17 až 13 °C stupni. Ráno bude polojasnu, od západu se ovšem postupně vyjasní. Přes den se pak dočkáme teplot mezi 25 až 29 °C, na západě území ČR pouze 23°C.

 

jva TN.cz
Reklama