Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.11. 2017 20:47
počasí v listopadu

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Blíží se mráz, sníh zatím jen na horách

Zdroj: TV Nova

Listopad s sebou do Česka přinesl ochlazení a podle meteorologů bude už v příštím týdnu dokonce mrznout. Teploty pod nulu mohou klesnout v noci, sníh v nížinách ale odborníci ještě dlouho neočekávají. Martin tak na bílém koni zavítá spíš jen na hory.

Žádné extrémní výkyvy teplot v nadcházejícím měsíci meteorologové neočekávají. "První týden bude teplotně průměrný. Minimální noční teploty vzduchu se budou pohybovat zpočátku kolem 5 °C, postupně kolem 2 °C. Maximální denní teploty budou zpočátku od 7 do 12 °C, postupně od 5 do 10 °C," předpovídá Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

Mrznout by mělo zpočátku jen na horách. Teploty pod nulou očekávají meteorologové už ve středu. Poslední dva týdny období (tedy přelom listopadu a prosince) budou teplotně průměrné až slabě podprůměrné.

 

"Týdenní minimální teplota vzduchu se bude v rámci Česka pohybovat pravděpodobně již kolem -1 °C a průměrná týdenní maximální teplota kolem 4 °C. Pršet a sněžit má spíš na horách. "Srážkově očekáváme celé období průměrné až slabě podprůměrné," dodal ČHMÚ.

 

 

TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ

 

Neděle

 

V noci většinou polojasno a zpočátku ojediněle, postupně  místy mlhy nebo nízká oblačnost s ojedinělým mrholením,  zejména na Českomoravské vrchovině a na Moravě. Přes den  místy mlhy nebo nízká oblačnost s ojedinělým mrholením, která se zejména na Českomoravské vrchovině a na Moravě může udržet po celý den. Jinak polojasno. Odpoledne v  Čechách od západu přibývání frontální oblačnosti a večer v  západní polovině Čech občasný déšť, později v polohách nad 1000 m déšť se sněhem nebo i sněžení.

 

Nejnižší noční  teploty 7 až 3 °C, v Čechách ojediněle při zmenšené  oblačnosti až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, při  déletrvající nízké oblačnosti kolem 8 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C, na Šumavě kolem 11 °C. V noci mírný jižní až  jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Přes den čerstvý jižní až jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. V západních Čechách jen slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, později se bude měnit na mírný západní až  severozápadní 2 až 6 m/s.

 

Pondělí

 

Zataženo až oblačno. Občas s deštěm, na východě a později i na západě území srážky jen ojediněle. V Čechách nad 900 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3  °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, na východě a jihovýchodě Moravy a ve Slezsku 9 až 12 °C. Mírný severozápadní až  severní, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

 

 

Úterý

 

Oblačno až zataženo. Zpočátku místy se slabým občasným deštěm, postupně částečné ubývání oblačnosti a srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na jihovýchodě Moravy až 13 °C. Mírný severovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s.

 

Středu

 

Oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Ojediněle se slabým deštěm. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při vyjasnění až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na západě a jihozápadě Čech kolem 7 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

 

Čtvrtek

 

Oblačno až polojasno. Ojediněle mlhy. Ojediněle slabý déšť, nad 900 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

 

Pátek až neděle

 

Oblačno až zataženo, jen ojediněle polojasno. Zpočátku ojediněle, postupně místy déšť, na horách srážky sněhové. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Jaké kabáty jsou tuhle zimu v módě? Nechali jsme si poradit od odborníků

VIDEO: Na auto nastříkal ocet s vodou! Až uvidíte, co se stane, budete to zkoušet taky

lud TN.cz