Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 8. 2017
Dovolená na Slovensku

V chatě uhořela matka s dětmi (5 a 8)! Otec vyvázl, teď zemřel taky

V chatě na Slovensku uhořela matka s dětmi - 1
Zdroj: HaZZ, facebook
Oheň dřevěnou chatu zcela zničil

Při požáru chaty ve slovenské Terchové uhořely na konci července matka s dcerkami. Otec se zachránil, utrpěl ale vážné popáleniny. Po několika týdnech boj o život prohrál a zraněním podlehl. Zemřela tak celá čtyřčlenná rodina.

Obrovskou tragédií skončila dovolená čtyřčlenné rodiny ve slovenské Terchové. V noci na 20. července začalo v dřevěné chatě hořet a plameny brzy zachvátily celý dům. Otec Matej a matka Ružena byli v té době venku, uvnitř ale spaly jejich dcerky.

 

Rodiče chtěli pětiletou a osmiletou dívenku zachránit, Ružena už se ale z hořícího domu nedostala. V chatě uhořely všechny tři. Matej dokázal i s vážnými popáleninami doběhnout k sousedům pro pomoc, pak se ale zhroutil a musel do nemocnice.

 

Podle informací portálu tvnoviny.sk i muž nakonec zraněním podlehl. "Můžeme potvrdit, že pacienta se přes enormní snahu zdravotníků nepodařilo zachránit. Bližší informace vzhledem k zachování soukromí poskytovat nebudeme," uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Zuzana Eliášová.

 

 

Zemřela tak celá čtyřčlenná rodina z Piešťan, která dlouhodobě žila v zahraničí. Co požár způsobilo, zatím není jasné, zřejmě ale došlo k elektrickému zkratu. Rodiče měli na dvoře oslavu a po odchodu hostů si údajně všimli, že hoří v pokoji jejich dětí.

 

Když se je dvojice pokusila zachránit, měla je odhodit tlaková vlna. Zatímco matka zůstala v chatě, otec běžel do vesnice pro pomoc. Případ převzal vyšetřovatel, který začal trestní stíhání ve věci obecného ohrožení. Okolnosti tragédie policisté i nadále vyšetřují.

 

Podívejte se na reportáž TV Markíza o neštěstí:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jaká jste matka? Dítě na obrázku ohrožuje 11 věcí - najdete je všechny?
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

epa TN.cz