Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 6. 2018
Kyselina chlorovodíková

V chemičce v Sokolově uniká kyselina, výpary kropili hasiči!

Zdroj: TV Nova

Hasiči z Karlovarského kraje od pátečního rána zasahují v sokolovské chemičce. Z jedné z nádrží tu totiž uniká kyselina chlorovodíková. Hasiči navíc musejí dávat pozor i na nebezpečné výpary.

Chemickou havárii likvidují jak hasiči přímo ze Sokolova, tak také jednotka z krajského města a rovněž podnikoví hasiči přímo z chemičky.

Reklama

 

"Únik je zachycován do jímky, mimo areál se nešíří. Zásah mají hasiči pod kontrolou. Nad místem úniku se vytvořil mrak výparů kyseliny, který hasiči zkrápí vodou. Je tak možné, že v blízkosti areálu chemičky by mohl být cítit zvýšený zápach," uvedl v pátek před šestou hodinou ráno mluvčí hasičů Martin Kasal.

 

Po sedmé hodině ráno mluvčí doplnil, že zasahujícím hasičům se podařilo mrak výparů neutralizovat a momentálně tak nehrozí, že by se látka dostala z chemičky do města.

 

 

"Únik kyseliny je stále zachytáván do jímky, kde hasiči nebezpečnou látku ředí vodou a následně ji budou odčerpávat. V zásobníku stále zůstává zatím neurčené množství kyseliny, která bude přečerpána do vedlejšího zásobníku," upřesnil Kasal.

 

Hasiči v areálu chemičky nejspíš stráví celé dopoledne. Příčina úniku kyseliny zatím není známá.

pez TN.cz
Reklama