Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.7. 2017 20:29
zákazy v cizině dovolená

V Chorvatsku trestají za sundaná trika i muže! KURIÓZNÍ ZÁKONY

Zdroj: TV Nova

Velmi kontroverzní způsob, jak zabránit rozdováděným turistům v provádění nejrůznějších obscénností, vymyslel starosta chorvatského ostrova Pag. I za svlečené triko hrozí pokuta - a to více než tři tisíce korun. Na dovolené se ale můžete setkat i s dalšími kuriózními zákony.

Pokud vyrážíte na dovolenou do zahraničí, předem si zjistěte, jaké ve vaší cílové destinaci platí zákony. Třeba na Makarské riviéře můžete na restauracích najít obrázky zakazující vstup v plavkách. Chorvatská pravidla neumožňují plavky například ani v historických centrech měst. Nejen bikiny vás ale mohou dostat do problémů. Například na pátém největším ostrově na Jadranu (Pag) místním došla s rozdováděnými turisty trpělivost a zavedli zákaz obscénností. Za svlečené tričko dávají pokutu v přepočtu tři a půl tisíce korun.

 

Hlavním důvodem je fakt, že tato oblast je turisty velmi vyhledávaná jako vhodné místo pro noční párty a festivaly. To ale přináší i problémy. Mladí z celé Evropy se často pohybují polonazí na ulicích, fyzické konflikty tam nejsou ničím neobvyklým.

 

 

A jaké další zákazy by vás mohly na dovolené nemile překvapit?

 

Polsko

 

Polsko je považováno za dost konzervativní národ a projevuje se to i v přísnějších zákonech. Například takové opalování bez plavek je považováno za vážný prohřešek.

 

Německo

 

V Německu za žádných okolností nezastavujte na dálnici, nedej bože, že byste z auta vystoupili. Za to vám hrozí několikatisícová pokuta. Dejte si tedy pozor, abyste měli vždy dostatek benzínu a na toaletu si raději odskočte ještě před jízdou.

 

Řecko

 

Na ozbrojování se na dovolené zapomeňte, v Řecku jsou ale zakázány i takové zbraně, které jsou u nás běžně určeny k sebeobraně. Třeba takový slzný plyn je naprosto nepřípustný. Omezené je také potápění, ke kterému potřebujete speciální povolení a navíc platí jen v některých oblastech.

 

Kde dostanete pokutu za krmení ptáků, nebo za líbání, se dočtete na další stránce.

 

mom/ lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.7. | 19:12 Roman Nemergut
14
Chrorvati jsou největší grázlové z bývalé Jugošky a proto tam zásadně ...
3.7. | 12:27 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
3.7. | 08:47 vlada0321: Netuším, jak to bylo v Jugošce před 30 lety. Nikdy jsem ...
3.7. | 12:27 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
3.7. | 08:47 vlada0321: Netuším, jak to bylo v Jugošce před 30 lety. Nikdy jsem tam tenkrát nebyl, protože mně byl vždy devizový příslib zamítnut a zájezdy v cestovkách byly pouze pro "kamarády"
3.7. | 12:24 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
2.7. | 22:27 Miloslava Koryčánková: Nesmíš tam jezdit s cestovkou a nikdo tě dojit nebude, kravko
3.7. | 08:47 vlada0321
8
Náhlasit nevhodný komentář
Vážení, čemu se divíte? V Chorvatsku, neboli i ještě v Jugoslávii, tohle neni nic nového. Před třiceti lety platilo to stejné. Takže jste objevili Ameriku!! A jestli nějaký negramotný blb vleze do restaurace nahej, tak ať se nediví a zkusí to samé udělat tady u nás.
2.7. | 22:27 Miloslava Koryčánková
3
Náhlasit nevhodný komentář
Fantazie za co všechno se dají v Chorvatsku vybírat peníze a nejlépe za to nic neposkytnout je bezbřehá. Lituji všechny kdo se tam jedou nechat podojit.
2.7. | 21:22 tomáš fuk
-1
Náhlasit nevhodný komentář
NO A VYMAŽTE TO VŠECHNO
2.7. | 21:21 tomáš fuk
2
Náhlasit nevhodný komentář
a pozor už je to tady§!!! nahlásit teda žalovat bonzovat tlačítko pro čechy a němce PRO KONFIDENTY
2.7. | 21:19 tomáš fuk
1
Náhlasit nevhodný komentář
mezi ty zzmrrdy muže jet akorát blb za ty prachy jsem ve španělsku king
2.7. | 19:50 Adam Faltys
11
Náhlasit nevhodný komentář
me příde že Chorvati už jsou taky s půlky kozomrdi :) jinak si to neumím vysvětlit zásadně ne na dovolenou ko černý itálie francie německa mě to vystačí na chalupě u glilu :-)
2.7. | 19:27 Petr Kelenda
5
Náhlasit nevhodný komentář
Teď je v kurzu Dubaj.
2.7. | 19:25 fantozzi602
11
Náhlasit nevhodný komentář
kdyz to tak ctu,ty zakazy, tak do italie,zahnojene negrama,urcite ne,to same recko,jugoska nehrozi,francie zakaz libani na nastupisti kdyz se s nekym loucis,macronovi blbci,ve spanelsku plavat s mrtvejma migrantama,no myslim si,ze cechy to jisti,pivko,rum a gulas se sesti,