Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.7. 2017 20:29
zákazy v cizině dovolená

V Chorvatsku trestají za sundaná trika i muže! KURIÓZNÍ ZÁKONY

Zdroj: TV Nova

Velmi kontroverzní způsob, jak zabránit rozdováděným turistům v provádění nejrůznějších obscénností, vymyslel starosta chorvatského ostrova Pag. I za svlečené triko hrozí pokuta - a to více než tři tisíce korun. Na dovolené se ale můžete setkat i s dalšími kuriózními zákony.

Pokud vyrážíte na dovolenou do zahraničí, předem si zjistěte, jaké ve vaší cílové destinaci platí zákony. Třeba na Makarské riviéře můžete na restauracích najít obrázky zakazující vstup v plavkách. Chorvatská pravidla neumožňují plavky například ani v historických centrech měst. Nejen bikiny vás ale mohou dostat do problémů. Například na pátém největším ostrově na Jadranu (Pag) místním došla s rozdováděnými turisty trpělivost a zavedli zákaz obscénností. Za svlečené tričko dávají pokutu v přepočtu tři a půl tisíce korun.

 

Hlavním důvodem je fakt, že tato oblast je turisty velmi vyhledávaná jako vhodné místo pro noční párty a festivaly. To ale přináší i problémy. Mladí z celé Evropy se často pohybují polonazí na ulicích, fyzické konflikty tam nejsou ničím neobvyklým.

 

 

A jaké další zákazy by vás mohly na dovolené nemile překvapit?

 

Polsko

 

Polsko je považováno za dost konzervativní národ a projevuje se to i v přísnějších zákonech. Například takové opalování bez plavek je považováno za vážný prohřešek.

 

Německo

 

V Německu za žádných okolností nezastavujte na dálnici, nedej bože, že byste z auta vystoupili. Za to vám hrozí několikatisícová pokuta. Dejte si tedy pozor, abyste měli vždy dostatek benzínu a na toaletu si raději odskočte ještě před jízdou.

 

Řecko

 

Na ozbrojování se na dovolené zapomeňte, v Řecku jsou ale zakázány i takové zbraně, které jsou u nás běžně určeny k sebeobraně. Třeba takový slzný plyn je naprosto nepřípustný. Omezené je také potápění, ke kterému potřebujete speciální povolení a navíc platí jen v některých oblastech.

 

Kde dostanete pokutu za krmení ptáků, nebo za líbání, se dočtete na další stránce.

 

mom/ lud TN.cz