Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.11. 2017 14:11
pomozte je najít

V Chrudimi se ztratily tři děti. Policie po nich pátrá už měsíce!

Zdroj: TV Nova

Tři děti utekly z dětského domova v Chrudimi a pátrá po nich policie. Jednoho chlapce už hledají dokonce od června. Kriminalisté se domnívají, že děti nejspíš zůstaly na území východních Čech.

Jsou mladí a zřejmě se jim zalíbil život psanců, kterým se daří unikat. Někteří pro zdánlivou svobodu riskovali i život. 

 

Po Gonzalezi Sylvenovi pátrají policisté od 25. června. Jeho pokoj byl ve vyšších patrech, na zem se vydal po hromosvodu. Je to patnáctiletý útěkář. "Má hubenou postavu, hnědočerné rovné vlasy a hnědé oči. Je vysoký zhruba 160 centimetrů," popsal mluvčí policie Jiří Tesař. 

 

Milan Giňa je v policejním pátrání od 13. září. Chlapci je 14 let. I on si vybral pro útěk okno a svým kamarádům zmizel z očí v obývacím pokoji. Vysoký je zhruba 160 centimetrů.

 

 

Jen o den později začali policisté pátrat po Vanesse Jiroušové. Počkala si na vycházku a už se nevrátila. Je jí čtrnáct a nápadná je tím, že nosí melír.

 

"Pokud jste tyto tři děti viděli, volejte linku 158," vyzývá Tesař. Podle policie nejspíš nejsou daleko. Pravděpodobně se pohybují na Pardubicku nebo Hradecku.

mom/Petr Brzek TN.cz