Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 3. 2018

V Harrachově si lyžaři užívají nový sníh a od pondělka i ceny vedlejší sezóny

harrachov
Zdroj: oficiální zdroj

Mrazivé dny vystřídalo i v Krkonoších oteplení, teploměr se však stále pohybuje okolo nuly a proto i srážky v uplynulých dnech přinesly horám čerstvý přírodní sníh. Lyžaři se tak mohou radovat z příjemných sněhových podmínek a ideálních teplot pro sportování.

„Využili jsme intenzivně mrazivé dny k zasněžování a vytvořili si tak dostatečné zásoby sněhu, abychom vydrželi udržovat sjezdovky až do druhé poloviny dubna, teď připadlo asi 5 centimetrů sněhu, který leží na kvalitním základu a je příjemným povrchem na lyžování i snowboarding pro všechny kategorie návštěvníků od těch nejmenších až po ty nejnáročnější,“ popisuje aktuální situaci v Harrachově ředitel Sportovního areálu Jiří Krejčí.

Sjezdovky jsou v plné kondici, leží na nich 45 – 65 centimetrů sněhu. V provozu jsou denně od 8 do 16 hodin obě lanové dráhy na Čertovu horu – z centra města i z Rýžoviště a stále je každodenně možné si zalyžovat i večer na lyžařském vleku Doplík na severním svahu na sjezdovce Červená II, kde provoz končí v 20 hodin.

harrachov
Zdroj: oficiální zdroj


Skvělé podmínky jsou připraveny i pro nadšence běžeckého lyžování, kromě pravidelné úpravy tras v blízkém okolí městečka a na stadionu, je čerstvě dnes upravená trasa Krkonošské magistrály z Čertovy hory přes Krakonošovu snídani až na Voseckou boudu a zpět do Harrachova.

Cesta na vrchol Čertovy hory, odkud s oblibou běžkaři startují své túry bude ještě levnější. Běžkaři i lyžaři a snowboardisté už od pondělka v Harrachově jezdí za ceny vedlejší sezóny.

Lenka Tichá, tisková mluvčí SAH

 

Tisková zpráva